Show Daivy

(jusz)
Daiva Jodeikaite była najlepszą koszykarką ŁKS w Brzegu
Koszykarki ŁKS sprawiły niespodziankę wygrywając wyjazdowy mecz z CCC Aquaparkiem Polkowice, który chce zdobyć w tym sezonie medal. Najlepszą zawodniczką na parkiecie była Daiva Jodeikaite, która nawet na chwilę nie ...

Koszykarki ŁKS sprawiły niespodziankę wygrywając wyjazdowy mecz z CCC Aquaparkiem Polkowice, który chce zdobyć w tym sezonie medal. Najlepszą zawodniczką na parkiecie była Daiva Jodeikaite, która nawet na chwilę nie opuściła parkietu. Zdobyła 26 punktów dla łodzian.

Łodzianki zaczęły spotkanie w Polkowicach od mocnego uderzenia. Po akcjach litewskiego duetu Daiva Jodeikaite – Birute Dominauskaite ŁKS prowadził 10:0. Gospodynie odrobiły część strat, ale pierwsze dziesięć minut meczu przegrały 17:25. W tej części spotkania bardzo dobrze spisywała się Jodeikaite, która zdobyła aż 11 punktów.

W drugiej kwarcie, głównie dzięki celnym rzutom osobistym, gospodyniom udało się dogonić łodzianki. Po 20 minutach był remis 32:32. Gdy po przerwie drużyna z Polkowic była skuteczniejsza i w 22 minucie CCC Aquapark prowadził 37:32, ale tylko przez moment. Łodzianki w kilka minut odrobiły straty i uzyskały dziesięciopunktowe prowadzenie (41:51). Ostatnia część meczu nie zmieniła już losów spotkania i niespodzianka stała się faktem.

– Gratuluję zwycięstwa drużynie z Łodzi. Jestem zadowolony z obrony i zaangażowania dziewczyn. Wszyscy chcą, żebyśmy wygrywali, jednak nie idzie – mówił po meczu Wojciech Spisacki.

CCC Aquapark Polkowice – ŁKS Łódź 54:64 (17:25, 15:7, 11:19, 11:13).

CCC Aquapark: Marczewska 20, Kłosińska 9, Koryzna 9, Pałka 6, Kędzior 6, Portianko 4, Ciecierska 0, Frniakova 0, Waligórska 0. Trener Wojciech Spisacki

ŁKS: Jodeikaite 26, Dominauskaite 12, Perlińska 7, Owczarek 7, Włodarska 7, Gabriela 3, Ivlieva 2, Szymańska 0. Trener Andrzej Nowakowski