Rosa - ŁKS Sphinx 69:62

(bap)
Z zawodnikami Rosy walczy Jakub Dłuski.
Z zawodnikami Rosy walczy Jakub Dłuski. fot. Łukasz Kasprzak
Koszykarze ŁKS Sphinx nie poszli za ciosem. Po zwycięstwie nad liderem pierwszoligowych rozgrywek, w kolejnym meczu z przedstawicielem czołówki, ulegli w Radomiu 62:69 Rosie.

Łodzianie mają czego żałować, bo po pierwsze w czwartej kwarcie prowadzili 58:51, a po drugie przegrana oddaliła ich od czwartego miejsca.

Kolejny raz trudno wytłumaczyć, co stało się z podopiecznymi Piotra Zycha w decydującej fazie wyrównanego spotkania. W ostatnich ośmiu minutach gospodarze zdobyli aż 18 punktów, tracąc w tym czasie zaledwie 1. W taki sposób nie da się zwyciężyć.

Rosa Radom - ŁKS Sphinx Łódź 69:62 (18:16, 23:15, 8:21, 20:10)
Rosa: Wiekiera 25, Donigiewicz 16, Radke 10, Kardaś 6, Przybylski 6, Podkowiński 4, Nikiel 2, Sosnowik, Piros , Urbaniak.
ŁKS: Salamonik 13, Morawiec 9, Dłuski 8, Trepka 8, Kalinowski 8, Krajewski 7, Szczepaniak 5, Sulima 4, Kenig.