PZU Polfa Pabianice - Cukierki Odra Brzeg po dogrywce 83:79

Dariusz Kuczmera
Chyba nikt się nie spodziewał, że w pierwszym meczu play off koszykarki PZU Polfy Pabianice mieć będą tak duże kłopoty z pokonaniem na własnym parkiecie drużyny Cukierków Odry Brzeg.

Chyba nikt się nie spodziewał, że w pierwszym meczu play off koszykarki PZU Polfy Pabianice mieć będą tak duże kłopoty z pokonaniem na własnym parkiecie drużyny Cukierków Odry Brzeg. Podopieczne trenera Mirosława Trześniewskiego zapewniły sobie zwycięstwo dopiero w dogrywce.

PZU Polfa Pabianice – Cukierki Odra Brzeg po dogrywce 83:79 (25:15, 14:13, 19:27, 13:16, 12:8).

Stan rywalizacji play off do dwóch zwycięstw 1-0 dla PZU Polfy.

PZU Polfa: Krystofova 26, Trześniewska 20, Lamparska 9, Jaroszewicz 9, Polakova 8, Piestrzyńska 8, Wlaźlak 2, Głaszcz 1, Korzeniewska 0.

Cukierki Odra: Krysiewicz 15, Krupowicz 15, Chełczyńska 12, Szott 12, Pietraszek 10, Żytomirska 10, Pietrzak 5.

Nic nie zapowiadało pabianickiego horroru. Po pierwszej kwarcie gospodynie prowadziły 25:15. W drugiej kwarcie pabianiczanki powiększyły przewagę do 11 oczek i na przerwę schodziły prowadząc 39:28.

Ta przewaga chyba uspokoiła zbyt bardzo zespół PZU Polfy, bowiem na początku trzeciej kwarty gospodynie zdobyły tylko jeden punkt, a rywalki aż dziesięć! Pabianiczanki prowadziły tylko 40:38. Na moment gospodynie zaczęły grać lepiej, osiągnęły 9-punktową przewagę (54:45), ale w końcówce znów popełniały zbyt dużo błędów. Wygrana przez zespół gości trzecia kwarta 27:19 sprawiła, że gospodynie prowadziły tylko 58:55.

Prawdziwy dramat rozpoczął się w czwartej kwarcie, kiedy to sześć punktów z rzędu zdobyły koszykarki z Brzegu i wyszły na prowadzenie 61:58. Pabianicki zespół poderwała do walki Leona Krystofova. Głównie dzięki niej na 4 sekundy przed końcem gospodynie prowadziły 71:69. W samej końcówce rzuty wolne Edyty Krysiewicz sprawiły, że mecz zakończył się remisem 71:71 i doszło do dogryki.

Od początku dodatkowego czasu gry przeważały pabianiczanki. Po rzucie za trzy punkty Emilii Lamparskiej, gospodynie prowadziły 77:71. Rywalki były w stanie tylko zmniejszyć tę przewagę, ale na szczęście podopieczne trenera Mirosława Trześniewskiego nie dały sobie odebrać ciężko wywalczonego zwycięstwa.

W środę PZU Polfa zagra rewanżowy mecz w Brzegu. Jeśli wygra, awansuje do czwórki. Porażka oznaczać będzie trzecie, decydujące spotkanie w sobotę w Pabianicach.