PZU Polfa lepsza od lidera z Gdyni! Znakomity mecz pabianickich koszykarek

(m. st.)
Walka w Pabianicach była niezwykle zacięta. Z ostrością w grze przesadziła jednak Deanna Nolan, która wbiła paznokcie w bark Gabrieli Tomy
Przy stanie 84:84, kiedy do końca meczu brakowało zaledwie kilku sekund, na indywidualny atak z głębi pola zdecydowała się Alicja Perlińska. I był to atak udany, zakończony celnym rzutem na kosz, który zadecydował o ...

Przy stanie 84:84, kiedy do końca meczu brakowało zaledwie kilku sekund, na indywidualny atak z głębi pola zdecydowała się Alicja Perlińska. I był to atak udany, zakończony celnym rzutem na kosz, który zadecydował o końcowym sukcesie PZU Polfa Pabianice z niepokonaną dotąd w ekstraklasie koszykarek drużyną Lotosu Gdynia.

Było to niewątpliwie najlepsze spotkanie o ligowe punkty, jakie w tym sezonie rozegrano na parkiecie Pabianic. Nie tylko ze względu na wysoki poziom zaprezentowany przez oba zespoły, ale również na towarzyszące temu widowisku emocje, szczególnie w czwartej kwarcie pojedynku.

Na 51 sek. przed końcowym gwizdkiem sędziów drużyna gości, dzięki rzutom Agnieszki Bibrzyckiej, doprowadziła do kolejnego wyrównania (80:80). Następnie w PZU Polfa 4 punkty z rzutów wolnych zdobyła Olga Pantelejewa, a po drugiej stronie podobnie dobrze spisała się Amerykanka Deanna Nolan. Był remis (84:84), ale bohaterką ostatniej sekundy tej fascynującej konfrontacji, która przesądziła o zwycięstwie pabianiczanek, została Alicja Perlińska.

Zespół Lotosu przystąpił do meczu w Pabianicach osłabiony brakiem najlepszej polskiej koszykarki Małgorzaty Dydek. Jej brak spowodował poważny wyłom w grze obronnej gdynianek. O wiele lepiej radziły sobie, tym względem, z wyjątkiem pierwszych minut meczu, zawodniczki PZU Polfa. W zbiórkach pod koszem zdecydowanie przodowała Elżbieta Trześniewska.

Nareszcie świetną partię rozegrała Leona Krystofowa, której bardzo dzielnie sekundowały Agnieszka Jaroszewicz, Olga Pantelejewa i Brazylijka Karla Cristin Martins da Costa. Ta ostatnia popisała się w drugiej kwarcie trzema rzutami za 3 pkt. W ogóle wszystkie podopieczne trenera Tadeusza Aleksandrowicza zasłużyły w tym dniu na duże słowa uznania.

PZU Polfa Pabianice - Lotos Gdynia 86:84 (28:23, 15:18, 20:22, 23:21)
PZU Polfa: Krystofowa 21, Jaroszewicz 15, Pantelejewa 13, Trześniewska 12, da Costa 11, Perlińska 8, Toma 5, Iwliewa 1, Korzeniewska 0, Lamparska 0, Głaszcz 0.
Lotos: Bibrzycka 27, Nolan 26, Powel 16, Kobryń 7, Troina 4, Vesolovsky 4, Janyga 0, Pawlak 0, Motyl 0, Chomać 0.