PZU Polfa i ŁKS Lotto rozbiły swoje rywalki

(mm)
Pabianiczanki pokonały w pierwszym półfinałowym meczu play off Stary Browar 84:55, a łódzkie zawodniczki wygrały z Meblotapem w Chełmie 83:62. Wydawało się, że każdy mecz półfinału mistrzostw Polski w koszykówce ...

Pabianiczanki pokonały w pierwszym półfinałowym meczu play off Stary Browar 84:55, a łódzkie zawodniczki wygrały z Meblotapem w Chełmie 83:62.

Wydawało się, że każdy mecz półfinału mistrzostw Polski w koszykówce kobiet pomiędzy PZU Polfą Pabianice i Starym Browarem Poznań będzie trzymał kibiców w napięciu do ostatniej minuty gry. Tymczasem w pierwszym pojedynku pabianiczanki znokautowały rywali, wygrywając 29 punktami. Nie znaczy to jednak, że poznanianki nie będą groźne w kolejnych meczach. Zespół PZU Polfy musi podejść do nich z pełną koncentracją.

Pierwsze minuty meczu należały do podopiecznych trenera Tomasza Herkta. Poznanianki wygrywały 12:8. jednak siedem punktów z rzędu zdobyła Katarina Polakova i doprowadziła do prowadzenia pabianiczanek 15:12. Pierwszą kwartę podopieczne trenera Mirosława Trześniewskiego wygrały 17:14.

Gdy w 16 minucie spotkania, po celnym rzucie Agnieszki Jaroszewicz, było 30:20 dla gospodyń, losy meczu zaczęły wyraźnie przechylać się na stronę PZU Polfa. Chwilę później pabianiczanki prowadziły już 15 oczkami, 35:20.

W trzeciej i czwartej kwarcie zdecydowanie górowały pabianiczanki.

Trener PZU Polfy Mirosław Trześniewski po meczu był zadowolony z postawy swoich zawodniczek. – Zagrały bardzo dobrze. Trzeba jednak szybko o tym zapomnieć, bo w kolejnych dwóch meczach najważniejsze są zwycięstwa.

Drugi mecz tych drużyn w półfinale mistrzostw Polski odbędzie się dziś w Pabianicach o godz. 18.

• PZU Polfa Pabianice – Stary Browar Poznań 84:55 (17:14, 18:13, 23:12, 26:16).

Stan rywalizacji play off do trzech zwycięstw 1-0 dla PZU Polfy.

PZU Polfa: Trześniewska 15, Polakova 14, Jaroszewicz 14, Piestrzyńska 13, Krystofova 10, Wlaźlak 8, Lamparska 5, Korzeniewska 3, Głaszcz 2, Stefańczyk 0, Libicova 0.

Stary Browar: Pantelejewa 16, Mrozińska 10, Toma 7 i Trafimowa 7, Ciecierska i Krupska- Tyszkiewicz po 6, Kaniowska 3, Pamuła 0.

• Koszykarki ŁKS Lotto znakomicie spisały się w pierwszym meczu z Meblotapem w rywalizacji o miejsca 5-8 mistrzostw Polski. Podopieczne trenerskiego duetu Andrzej Nowakowski i Dariusz Raczyński od początku kontrolowały przebieg gry. Ich przewaga wynosiła cały czas 6-8 pkt., ale niespodziewanie przed końcem trzeciej kwarty gospodynie zdołały wyjść na jednopunktowe prowadzenie.

W ostatniej części meczu łodzianki panowały niepodzielnie na parkiecie. Pozwoliły rzucić rywalkom tylko 7 pkt, podczas gdy same nazbierały ich aż 29. Chełmianki grały w spotkaniu z ŁKS Lotto tylko w ośmioosobowym składzie.

W ŁKS Lotto zagrały wszystkie zawodniczki oprócz Daivy Jodeikaite. Łódzkim zawodniczkom kibicował prezes sekcji Marcin Witowski.

Drugi mecz ŁKS Lotto zagra z Meblotapem w piątek 16 bm o godz. 17.

• Meblotap AZS Chełm – ŁKS Lotto Łódź 62:83 (22:23, 12:18, 21:13, 7:29).

Meblotap: Szyćko 20, Pietraś 13, Kędzior 12, Cybulak 7, Proszczenko 4, Garelczyk 4, Górzyńska 2.

ŁKS Lotto: Perlińska 22, Kenig 21, Owczarek 11, Makowska 11, Włodarska 8, Iwliejewa 6, Dominauskaite 4, Jurćak 0, Żuk 0, Rohacewicz 0.

Drugi mecz o miejsca 5-8: Cukierki Odra Brzeg – Wisła Can-Pack Kraków 77:60.