PZU Polfa - Cukierki Odra 68:54

(bk)
W dwumeczu z drużyną z Brzegu pomogła pabianiczankom w awansie do półfinału rekonwalescentka Leona Kristofova
Koszykarki PZU Polfa chciały mieć wolną sobotę i mają. Pokonały po raz drugi (czwarty w tym sezonie) Cukierki Odrę tym razem w Brzegu 68:54 (21:19, 12:12, 20:14, 15:9) i awansowały do półfinału.

Cukierki: Pietrzak 14, Żytomirska 12, Krupowicz 9, Szott 8, Chełczyńska 6, Pietraszek 5.

PZU Polfa: Trześniewska 25, Jaroszewicz i Krystofova po 13, Wlaźlak 8, Polakova 7, Lamparska 2, Korzeniewska, Głaszcz oraz Piestrzyńska po 0.

Paradoksem jest to, że dogrywka w Pabianicach dobrze zrobiła faworytkom, które przystąpiły do meczu bardziej skoncentrowane. Pabianiczanki nie pozwoliły rywalkom na przejęcie inicjatywy i wygrały w bezdyskusyjny sposób, dominując zdecydowanie w drugiej połowie.

* Wczoraj CCC Aquapark Polkowice i PZU Polfa zapewniły sobie w środę awans do półfinałów. Do wyłonienia zwycięzcy w rywalizacji Wisły Kraków ze Starym Browarem AZS Poznań potrzebny będzie trzeci mecz, który wyłoni rywala pabianiczanek.

Poznanianki odrobiły straty w rywalizacji z Wisłą. Po porażce na własnym boisku, poznanianki wygrały w Krakowie.

Wcześniej awans do półfinału zapewniła sobie broniąca tytułu drużyna Lotosu VBW Climy Gdynia. Jej rywalem będzie Aquapark Polkowice.

Wisła – Stary Browar AZS Poznań 53:59 (11:9, 12:21, 19:14, 11:15).

Wisła: Kobryn 19, Czepiec 16, Predehl 8, Janiszewska 5, Stefanowska i Czarnecka po 2, Gburczyk 1. AZS: Pantelejewa 20, Krupska –Tyszkiewicz 15, Trafimowa 12, Toma 7, Kaniowska 3, Ciecierska 2.