Przegrane mecze łódzkich drużyn siatkarek

(mm)

Łódzkie zespoły siatkarek poniosły porażki. ŁKS przegrał w trzech krótkich setach, z Piastem Szczecin, a Start po pięciosetowej walce 2:3 z rezerwami Skry. Łodzianki prowadziły 2:0 w setach i tylko one wiedzą jak przegrały ten mecz.

ŁKS – Piast 0:3 (9, 8, 9).

ŁKS: Rolińska, Kuźmin, Ciesielska, Łubis, Dobrowolska, Wojtczak – Saad (l), Sieradzka, Gruszecka, Sardygiewicz.

Start Łódź – Skra II Warszawa 2:3 (-22, -21, 20, 20, 9).

Start: Szirina, Sławuta, Świątczak, Głowacka, Grąbkowska, Wankiewicz – Ligwińska (l), Kuropatwa.
W tabeli prowadzi Dalin Myślenice (18 kt.). Start jest ósmy (12) a ŁKS dziewiąty (10).

Zwycięstwa odniosły natomiast drużyny z naszego regionu, występujące w II lidze kobiet.

Skra Bełchatów – UKS Kontra Olsztyn 3:1 (-28, 15, 8, 17).

Skra: Kocon, Gawin, Kumorek, Stasiak, Grelowska, Pikoń – Bałazińska (l), Koperek, Recheta.

Mazovia Rawa Mazowiecka – TPS Lublin 3:0 (17, 10, 13).

Mazovia: Weronika Kaczmarek, Jagła, Kwaśniewicz, Baran, Herman, Abramczyk – Pendyk (l), Ewa Kaczmarek, Szelągowska, Bilkiewicz.

∂ Siatkarze Skry Bełchatów w ósmej kolejce Polskiej Ligi Siatkówki pokonali na własnym parkiecie zespół Polskiej Energii Sosnowiec 3:1.

Gdy po ataku Matoski w czwartym secie Polska Energia wyszła na prowadzenie 20:18 wydawało się, że o wyniku meczu zadecyduje piąta partia. Goście przy wyniku 23:24 mieli nawet piłkę setową, ale nie zdołali zakończyć seta. Zrobił to natomiast Prygiel, który tak zaserwował, że sosnowiczanie nie zdołali przebić piłki na drugą stronę i Skra wygrała 29:27.

Skra Bełchatów - Polska Energia Sosnowiec 3:1 (13, -20, 17, 27).

Skra: Żygadło, Maciejewicz, Beliański, Prygiel, Kudłaczewski, Nowik –Czerlonek (libero), Bartodziejski.
II grupa, II ligi mężczyzn:

Cukrownik Lublin – SPS Zduńska Wola 0:3 (13, 16, 19).

SPS: Zwierko, Parkitny, Domagała, Wlazły, Matusiak, Olejnik – Szymczak (l), Krymarys, Witczak.

Skra II Bełchatów – SMS II PZPS Spała 3:0 (21, 18, 16).

Skra II: Matejczyk, Trawczyński, Janik, Zendeł, Milczarek, Malicki – Głodowski (l), Banaszak, Krawczyk; SMS II PZPS: Gromadowski, Możdżonek, Kozłowski, Kordysz, Czarnowski – Drzyzga (l), Gołębiewski, Domonik, Frąckiewicz, Bielicki.

Bzura Ozorków, która jest na czele tabeli w tej kolejce nie grała, ale rozegrała mecz awansem z 8.01.2003 r. z SMS II. Wygrali uczniowie SMS 3:1, co stanowi nie lada sensację.