Premier Cup 12 - znamy zespoły, które zagrają na Mistrzostwach Świata w Szanghaju [zdjęcia]

marta_hodon
marta_hodon
W finale Premier Cup, który rozegrano na łódzkim SMS-ie, Bursaspor pokonał chorwacki zespół Dynamo Zagrzeb 1:0. Oba zespoły zobaczymy jednak na Mistrzostwach Świata w Szanghaju.
Widzew vs Lech - zobacz mecz w obiektywie i ocenie piłkarzy oraz trenerów

Wczoraj (6 maja) podczas Klubowych Mistrzostw Europy "Premier Cup 12" poznaliśmy trzy drużyny, które wystąpią na Klubowych Mistrzostwach Świata do lat 15 w Szanghaju. Są to: Bursaspor (Turcja), Dynamo Zagrzeb (Chorwacja) oraz FC Zurich (Szwajcaria).

Chociaż piłkarze mają najwyżej 15 lat, to i tak na boisku nie brakowało emocji i wielu znakomitych akcji, których nie powstydziłby się niejeden profesjonalny klub piłkarski.

Wszyscy, którzy pomimo niesprzyjającej aury, przybyli na boisko Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi, mogli zobaczyć zmagania młodych talentów o wygraną w turnieju Premier Cup 12. Walka była bardzo zacięta i ostatecznie w finałowym meczu zespół z Turcji (Bursaspor) pokonał Chorwatów (Dynamo Zagrzeb) 1:0. Na 3. miejscu uplasowali się piłkarze ze Szwajcarii (FC Zurich).

Nieco gorzej poszło polskim zespołom - UKS SMS Łódź zajął 14. miejsce, a Stal Mielec została sklasyfikowana na ostatniej, dwudziestej pozycji.

Na koniec turnieju zostały rozdane puchary dla najlepszych drużyn, strzelców, a Turcy dodatkowo otrzymali medale. Zostały rozdane także pamiątkowe orły, ubrane w polskie stroje piłkarskie.