MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Powtórka z opery?

(l)
Inscenizacja „Rigoletta” w koprodukcji z holenderską agencją wywołała wiele zamieszania	fot. Chwalisław Zieliński
Inscenizacja „Rigoletta” w koprodukcji z holenderską agencją wywołała wiele zamieszania fot. Chwalisław Zieliński
Teatr Wielki w Łodzi, po wielkim zamieszaniu, jakie towarzyszyło koprodukcji „Rigoletta” z holenderską agencją Zdzisława Supierza (ówczesna dyrektor teatru – Grażyna Wasilewska – niechętna ...

Teatr Wielki w Łodzi, po wielkim zamieszaniu, jakie towarzyszyło koprodukcji „Rigoletta” z holenderską agencją Zdzisława Supierza (ówczesna dyrektor teatru – Grażyna Wasilewska – niechętna realizacji umowy, straciła pracę)... znów planuje wspólne przedsięwzięcia z agentem. To zaskakujące, bo po pierwsze – część zespołu była bardzo przeciwna współpracy z Holendrami, a po drugie – zupełnie od podstaw realizowane mają być tytuły, które już są w repertuarze teatru!

W planach znalazły się: „Makbet” (premiera odbyła się pięć lat temu), „Traviata” (od 20 lat w repertuarze i jest zaliczana do najlepszych inscenizacji łódzkiej sceny) oraz „Wesoła wdówka” – jedyna pozycja, której w repertuarze nie ma. Jaki jest sens produkować jeszcze raz przedstawienia? Wojciech Skupieński, pełniący obowiązki dyrektora naczelnego TW, twierdzi, iż sens jest, jeśli teatr jako instytucja (a nie tylko artyści) zarobi na tym pieniądze.

– Jeśli dochody z takich produkcji pozwolą na przykład na realizację jeszcze jednej premiery, uważam, że powinno się je bardzo racjonalnie rozważyć – mówi Skupieński. – Nic jednak jeszcze nie zostało postanowione.

Na pewno 19 czerwca w Teatrze Wielkim odbędzie się premiera „Mocy przeznaczenia” Verdiego. To spektakl, do którego kostiumy i dekoracje udostępnił bezpłatnie Teatr Wielki w Poznaniu. W zamian – jednak nie wcześniej niż 1 września 2006 roku – Łódź udostępni Poznaniowi środki inscenizacyjne „Rycerskości wieśniaczej” i „Pajaców”. Dyrektor Skupieński ma nadzieję, że nie będzie to akt jednorazowy i w przyszłości współpraca obu scen będzie się rozwijać.

Premierowe przedstawienie (koszt produkcji to tylko 110 tys. zł) reżyseruje – jak w Poznaniu – Robert Skolmowski, a kierownictwo muzyczne powierzono Tadeuszowi Kozłowskiemu. W obsadzie zobaczymy m.in.: Monikę Cichocką, Jerzego Mechlińskiego, Roberta Woronieckiego, Andrzeja Niemierowicza.

To będzie ostatnia przed wakacjami premiera na łódzkich scenach przed wakacjami. Z tej okazji łódzcy recenzenci wręczą artystom Złote Maski przyznane za osiągnięcia w sezonie 2003/2004. Sponsorem nagrody jest Łódzki Oddział Banku PKO BP SA.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Swoboda ze swoją Barbie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto