Porażka ełkaesianek, wygrana Widzewa

(hof)
Z piłką Olga Żytomirska
Z piłką Olga Żytomirska fot. Łukasz Kasprzak
Ze zmiennym szczęściem grały w środę w ekstraklasie łódzkie koszykarki. W meczach o miejsca 9-13 Widzew pokonał na wyjeździe ROW Rybnik 85:78, a ŁKS Siemens AGD przegrał w Brzegu z Odrą 54:71.

W trzeciej kolejce play-out Widzewianki, które mają już zapewnione utrzymanie się w ekstraklasie, ale walczą o zachowanie dziewiątej pozycji w tabeli, nie miały łatwej przeprawy. Gospodynie stoczyły bój o każdą piłkę. Nie ma się zatem co dziwić, że po trzech kwartach łodzianki wygrywały tylko jednym punktem. Dopiero w końcówce ostatniej odsłony podopieczne trenera Miodraga Gajicia zapewniły sobie zwycięstwo. Jeszcze na dwie minuty przed końcem rybniczanki przegrywały tylko jednym punktem (72:73). Wygraną Widzewowi zapewniła Katarzyna Kenig.

Utex ROW Rybnik - Widzew 78:85 (21:25, 14:15, 22:18,21:27).
Utex: Harris 26, Koehn 20, Suknarowska 8, Stanek 8, McLean 8, Głocka 4, Brown 4.
Widzew: Kenig 17, Żytomirska 15, Chomicka 13, Gołumbiewska 12, Pawlak 9, Tondel 9, Górzyńska-Szymczak 4, Trojanowska 4, Polit 2, Okulska 0.

W coraz trudniejszej sytuacji znajdują się koszykarki ŁKS. Podopieczne trenera Witolda Baka przegrały kolejny mecz, tym razem w Brzegu. Już po pierwszej części gry było wiadomo, że gospodynie nie dadzą sobie wydrzeć zwycięstwa. Odra prowadził szesnastoma punktami i zapewne już w tej chwili ełkaesianki straciły nadzieję na wywalczenie korzystnego rezultatu.

Odra Brzeg - ŁKS Siemens AGD 71:54 (18:12, 24:14, 15:14, 14:14).
Odra: Żyłczyńska 26, Stewart 11, Alexander 10, Buszta 7, Jones 5, Daniel 4, Tajerle 3, Gawrońska 3, Oses 2, Kędra 0.
ŁKS: Losi 21, Oha 14, Nowikawa 9, Kaja 4, Rzeźnik 3, Sobczyk 1, Jankowska 1, Schmidt 1, Żurawliowa 0.