Polki powalczą o brąz (foto+wideo)

Jacek Suliga
Wydaje mi się, że gdybyśmy zaczęły ten mecz od pierwszego seta a nie od trzeciego to może wszystko potoczyłoby się zupełnie inaczej – powiedziała po meczu półfinałowym Anna Barańska.

Nie podjęłyśmy walki, aż wstyd było przegrać w takim stylu. Później chciałyśmy jeszcze powalczyć, ale Holenderki były dziś po prostu lepsze i musiałyśmy uznać ich wyższość. – dodała kapitan polskiej reprezentacji.

Nie da się ukryć, że dwa pierwsze sety zdecydowanie należały do podopiecznych trenera Selingera. Polki gubiły się w każdym elemencie gry, natomiast Holenderki grały na swoim wysokim poziomie. Jak powiedział trener Avital Selinger - Myślę, że dwa pierwsze sety mój zespół zagrał niesamowicie, może była to nawet najlepsza gra w wykonaniu mojego zespołu jaką kiedykolwiek widziałem.

W trzecim secie polskie zawodniczki wyszły na parkiet bardziej skoncentrowane i podjęły walkę ze swoimi rywalkami. Woli walki i konsekwentnej gry wystarczyło biało-czerwonym również na czwartą partię spotkania, jednak w końcówce pomarańczowe dały z siebie wszystko i zakończyły mecz wynikiem 3:1.

Drugi trener polskiej reprezentacji, Piotr Makowski, podobnie jak Anna Barańska pogratulował Holandii zwycięstwa i zapewnił, że będzie trzymał za tę drużynę kciuki w finale. Dodał również - Nie mogę dziś dedykować trenerowi Matlakowi zwycięstwa i bardzo mi z tego powodu przykro.

Manon Flier, kapitan reprezentacji Holandii – Myślę, że pierwsze dwa sety zagrałyśmy świetnie, natomiast Polki popełniały dużo błędów. W trzecim secie Polki zagrały bardzo dobrze, my zaczęłyśmy popełniać błędy, m.in. w zagrywce. W czwartym secie obie drużyny grały na tym samym poziomie, ale w końcówce zawalczyłyśmy o zwycięstwo i zagrałyśmy dobrze w każdym elemencie.

Tekst: M. Roszkowska