Polecamy

 © archiwum Polska Press
[3/5]

Jak podkreśla biuro prasowe poczty obowiązek umieszczenia skrzynki pocztowej spoczywa na właścicielu budynku mieszkalnego, jednak wciąż nie w każdym domu jest skrzynka pocztowa.

„Brak skrzynek pocztowych utrudnia pracę listonoszom i uniemożliwia zachowanie bezpieczeństwa korespondencji” - podkreśla poczta.

Tymczasem wielu mieszkańców regionu dopiero teraz odkryło, że nie mają skrzynki na listy lub ich skrzynki są uszkodzone.
Pan Mariusz z Łodzi wynajął mieszkanie w bloku na Górnej. Skrzynka do jego mieszkania nie miała zamka.

- Podejrzewam, że któryś z poprzednich lokatorów mieszkania zabrał sobie kluczyk i tak już zostało - mówi łodzianin. - Myślałem o wymianie, ale nie planuję tu mieszkać długo, a do tej pory żaden list mi nie zginął - zapewnia.

Kary za brak skrzynki pocztowej lub posiadanie wadliwej skrzynki może nałożyć na właściciela domu Urząd Komunikacji Elektronicznej. Jej wysokość zależy od rodzaju przewinienia i wynosi od 50 do nawet 10 tys. zł.

CZYTAJ DALEJ NA NASTĘPNYM SLAJDZIE

Poczta Polska skontrolowała stan skrzynek pocztowych w regionie łódzkim. Niektórzy zarządcy nieruchomości dostali pisma wzywające do ich zakupu lub naprawy.

Najnowsze wiadomości

reklama