Piąte miejsce Brygady Bałuty Rugby Club w Sochaczewie

W bardzo mocno obsadzonym turnieju Polskiej Ligi Rugby7 w Sochaczewie BBRC Łódź zajęło wysokie piąte miejsce. Udział w zawodach wzięło 16 drużyn.

Brygada Bałuty zdobyła najwyższe miejsce spośród zespołów z naszego województwa. W grupie eliminacyjnej łodzianie zmierzyli się z Genetlmans Łódź, Spartą Żychlin i AZS Folc Warszawa.

Po bardzo zaciętym pojedynku, drużyna z Bałut pokonała w derbach zespół GRC 14:0 (do przerwy było 0:0). Rozprawiła się z zaprzyjaźnioną drużyną z Żychlina 29:7 oraz uległa mistrzom kraju AZS-owi Folc Warszawa 40:0 (podopieczni Krzysztofa Folca wystąpili w najsilniejszym składzie, który przygotowuje się do klubowych mistrzostw Europy w Moskwie – za dwa tygodnie).

W kolejnym etapie eliminacji BBRC Łódż pokonało 22:14 Czarnych Pruszcz Gdański, a w walce o piąte miejsce podopieczni Artura Mrowickiego i Wojciecha Pawenty, rozprawili się z zespołem Czarnych z Bytomia 21:19.

- Piąte miejsce, które udało nam się zdobyć w Sochaczewie to bardzo dobry wynik. Pozwoli on nam na objęcie pierwszego historycznego miejsca w generalnej klasyfikacji Polskiej Ligi Rugby7. Jest to krok milowy w historii naszego klubu – mówi Zbigniew Grądys, dyrektor sportowy BBRC Łódź.