Pabianickie koszykarki pokonały Cukierki

(mm)

W pierwszym meczu w nowym roku koszykarki PZU Polfy spotkały się w ligowym pojedynku z Cukierkami Brzeg. Podopieczne trenera Mirosława Trześniewskiego były faworytkami i nie zawiodły. Pokonały rywalki, które zajmowały siódme miejsce w tabeli ekstraklasy 66:53.

Tylko w początkowej fazie pierwszej kwarty gra na boisku była wyrównana. Później pabianiczanki odskoczyły rywalkom na bezpieczną odległość i kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Dwie pierwsze kwarty zakończyły się identycznym rezultatem 19:11. W trzeciej części pojedynku podopieczne Mirosława Trześniewskiego nadal powiększały swoją przewagę. Zawodniczki drużyny z Brzegu nie były w stanie zagrozić pabianiczankom. Bardzo starały się pokazać z dobrej strony Agata Nowacka, wychowanka pabianickiego klubu i łodzianka Monika Stańczak-Białogór, która występowała w łódzkim ŁKS. Nowacka wystąpiła mimo choroby, która przeszkodziła jej zaprezentować wszystkie swoje umiejętności.

W 28 min. meczu PZU Polfa prowadziła już 52:29. Ta przewaga nie pozwalała mieć rywalkom nadziei na korzystny wynik. Mimo to w czwartej kwarcie podjęły jeszcze walkę i zmniejszyły rozmiary swojej porażki. Pabianiczanki w ostatniej partii zagrały słabo, przegrywając ją 10 pkt. Niezadowolony z takiej postawy podopiecznych był trener Mirosław Trześniewski.

* PZU Polfa Pabianice -Cukierki Odra Brzeg 66:53 (19:11, 19:11, 16:9, 12:22)

PZU Polfa: Pechova 15, Wlaźlak i Głaszcz po 9, Polakova, Jaroszewicz, Trześniewska po 8, Krystofova 5, Szołtysek 4, Milena Szymańska, Błaszczyk.

Cukierki Odra: Stańczak-Białogór i Jasnowska po 15, Cichocka 13, Kaniowska i Stefanowska po 5, Nowacka, Lorek i Kudriawcewa.

Swój ligowy mecz szybciej rozegrał także drugi polski zespół, grający w Eurolidze - Lotos VBW Clima Gdynia. Gdynianki pokonały rekordowo wysoko Ślęzę Wrocław 122:77 (31:16, 32:19, 29:15, 30:27).

Najwięcej punktów zdobyły: dla Lotosu - Joanna Cupryś 33, Natalia Wodopianowa 21, dla Ślęzy - Edyta Krysiewicz 32, Ćmikiewicz 16.

12. SMS 12 13 796:999

* Meblotap AZS Chełm zagrały dwa razy z młodzieżową reprezentacją Polski opartą na zawodniczkach stołecznej SMS. Oba spotkania wygrał Meblotap, 66:58 i 61:55.