ME Siatkarek 2009: Holandia - Chorwacja 3:0 (zdjęcia)

Marta Roszkowska
Rozpoczął się pierwszy mecz tegorocznych Mistrzostw Europy Siatkarek. W Łodzi spotkanie inauguracyjne rozgrywają reprezentacje Holandii i Chorwacji.

Pierwszy punkt po gwizdku sędziego zdobyły Holenderki, które konsekwentnie utrzymywały swoją przewagę. Przy stanie 6:2 dla pomarańczowych trener Chorwatek poprosił o czas.

Dalej gra toczyła się do przysłowiowej jednej „bramki”. Holenderki dyktowały warunki gry, a Chorwatki zdobywały punkty głównie po zdarzających się od czasu do czasu błędach rywalek. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:11 dla reprezentacji trenera Selingera.

Drugi set rozpoczął się od wyrównanego stanu punktowego, co niekoniecznie było wynikiem wyrównanej gry obu zespołów. Holenderki wyraźnie się rozluźniły i zaczęły popełniać sporo błędów własnych.

Od stanu 11:10 zaczęły jednak odrabiać straty i na drugą przerwę techniczną zeszły z wynikiem 16:12. Chociaż podopieczne trenera Aksentijevica nie zamierzały poddać się bez walki uległy w drugiej odsłonie meczu swoim rywalkom 18:25.

Trzecią partię spotkania od kilkupunktowej przewagi rozpoczęły pomarańczowe, które na pierwszą przerwę techniczną schodziły z wynikiem 8:3. Do drugiej przerwy technicznej drużynie Chorwacji udało się odrobić zaledwie 2 punkty. Ostatnie minuty meczu należały głównie do reprezentacji Holandii, która zakończyła ostatniego seta wynikiem 25:12 i całe spotkanie wygrała 3:0.

Holandia - Chorwacja 3:0 (25:11, 25:18, 25:12)

Holandia: Debby Stam 9, Ingrid Louise Visser 9, Manon Flier 11, Chaine Staelens 8, Caroline Wensink 8, Kim Staelens 4, Janneke Van Tienen (libero) oraz Maret Grothues 1, Monique Wismeijer 0, Francien Huurman 1, Robin De Kruijf 1, Alice Blom 2.

Chorwacja: Ana Grbac 2, Mia Jerkov 4, Ivana Milos 2, Sanja Popovic 12, Senna Usic Jogunica 3, Maja Poljak 5, Marina Miletic (libero) oraz Marina Katic 0, Katarina Barun 0, Jelena Alajbeg 3, Cecilia Dujic 0.

- Konferencja inaugurująca ME w Siatkówce Kobiet 2009 (wideo)