Marta Rózga zdobyła złoty medal w młodzieżowych mistrzostwach Polski U-23

(HOF)
Od lewej: Piotr Żeleński-Olczak, Damian Popiel, Marta Rózga i Agata Szewczyk.
Od lewej: Piotr Żeleński-Olczak, Damian Popiel, Marta Rózga i Agata Szewczyk. archiwum
Bardzo dobrze w otwartych młodzieżowych mistrzostwach Polski U-23 spisała się Marta Rózga. Judoczka łódzkiej Gwardii zdobyła złoty medal w kategorii + 78 kg.

Marta Rózga w drodze na najwyższe miejsce na podium stoczyła cztery zwycięskie walki. Damian Popiel (66kg) wywalczył srebrny medal, a Agata Szewczyk (+ 78 kg) i Piotr Żeleński-Olczak (100kg) zajęli trzecie miejsca w mistrzowskiej rywalizacji. Na piątej pozycji uplasował się Rafał Końca.

W zawodach wystartowało 150 judoczek i judoków z ponad 25 klubów polskich oraz Litwy, Estonii i Szwecji.