Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Mariusz Koch z RKS Łódź wicemistrzem Polski w boksie

Dariusz Kuczmera
Mariusz Koch z RKS Łódź wicemistrzem Polski w boksie archiwum/Dziennik Łódzki
Bokserzy Rudzkiego Klubu Sportowego podczas mistrzostw Polski juniorów w Lesznie zaliczyli udany wytęp. W zawodach startowało 145 zawodników. RKS zajął piąte miejsce w punktacji klubowej.

W kategorii 49 kg Mariusz Koch wywalczył tytuł wicemistrza Polski, przegrywając tylko w pojedynku finałowym 8-14 z Karolem Judinem z klubu Paco Lublin. W ubiegłym roku Mariusz Koch zdobył brązowy medal w mistrzostwach Polski juniorów, więc jest postęp.

W kategorii 64 kg Adrian Górski zajął piąte miejsce (w ubiegłym roku zdobył srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży). W kategorii 69 kg. Szymon Machała zajął 5 miejsce.

Mirosław Brózio, prezes Okręgowego Związku Bokserskiego w Łodzi mówi, że w każdej kategorii wagowej startowało po 16 zawodników, dlatego też występ juniorów RKS należy rozpatrywać w kategorii sukcesu.