Łódzcy studenci Mistrzami Europy w siatkówce plażowej

Natalia_B.
Natalia_B.
Robert Zwoliński/arch. MM
Piotr Janiak i Sebastian Sobczak z Uniwersytetu Łódzkiego zdobyli złote medale na Akademickich Mistrzostwach Europy w Maladze.

Zobacz jak łodzianie tryumfowali rok temu w Rosji

Z jednej strony mówi się, że nic dwa razy się nie zdarza. Z drugiej jednak, że historia lubi się powtarzać. I to właśnie udowodnili Piotr Janiak i Sebastian Sobczak, którzy obronili mistrzowski tytuł zdobyty dwanaście miesięcy temu w Kazaniu. W tym roku plażowiczów gościła hiszpańska Malaga. W ósmej edycji AME, która rozgrywana była w dniach 18-22 lipca, udział wzięło 27 par męskich (w tym 2 z UŁ) oraz 17 żeńskich.

Duet Janiak/Sobczak w ośmiu meczach stracił zaledwie dwa sety, pewnie pokonując rywali z Hiszpanii, Niemiec, Czech i Portugalii. W półfinale młodzi Polacy bez większych problemów wygrali z zawodnikami z Porto. W pierwszym secie zwyciężyli 21:14, a w drugim 21:18 i zapewnili sobie awans do finału.

W spotkaniu finałowym biało-czerwoni zmierzyli się z ekipą gospodarzy, zespołem z Malagi. Chociaż pierwsza partia była zacięta (21:18), w drugiej odsłonie warunki dyktowali łodzianie (21:15). Ostatni (22 lipca) mecz turnieju zakończył się sukcesem studentów Uniwersytetu Łódzkiego, którzy po raz drugi zdobyli złote medale Akademickich Mistrzostw Europy.

Niestety występu na mistrzostwach Starego Kontynentu do udanych nie zaliczą Bartłomiej Kiernoz i Tomasz Sińczak. Druga para reprezentująca barwy Łodzi pomimo walki podejmowanej w każdym spotkaniu, musiała uznać wyższość rywali. Ostatecznie zawodnicy zostali sklasyfikowani na miejscach 9-12.

Siatkówka: Mistrzostwa Świata 2014 w łódzkiej Atlas Arenie
ŁKS Łódź: poznaj skład na sezon 2011/2012 [zdjęcia]

## Czytaj codziennie: MMLodz.pl/Wiadomości

Napisz tekst, opublikuj zdjęcia i wygraj nawet 500 zł!

Każdy, kto opublikuje artykuł lub fotoreportaż w MMLodz.pl automatycznie weźmie udział w konkursie dziennikarstwa obywatelskiego. Redakcja MM co miesiąc wybierze autorów najlepszych prac i rozda nagrody pieniężne o łącznej wartości 500 zł.