Dariusz Kuczmera
Dopóki starczało sił Piotr Trepka i Jakub Dłuski walczyli dzielnie
Dopóki starczało sił Piotr Trepka i Jakub Dłuski walczyli dzielnie fot. Krzysztof Szymczak
W czwartek w Atlas Arenie ŁKS grał z Turowem. Wystąpili jeszcze odchodzący Marcin Salamonik (do Krosna) i Dariusz Kalinowski. Debiutował utalentowany 20-latek Jarosław Zyskowski. Pokazał kilka dynamicznych akcji. Chwalił go trener. Na ławce siedział, choć jeszcze nie był wpisany do składu Amerykanin Brock Gillespie. Rodzi się nowa drużyna ŁKS.

Na tle bardzo silnego Turowa podopieczni trenera Piotra Zycha nie wypadli w czwartek źle. Nikt nie liczył na wygraną, a honorowa porażka z takim zespołem to dobry prognostyk na przyszłość.

Po kilku akcjach po raz pierwszy od dawna słyszeliśmy brawa nielicznej widowni. Kilka efektownych akcji mieli Jakub Dłuski i Marcin Salamonik. W połowie trzeciej kwarty łodzianie przegrywali tylko 9 punktami: 34:43. Ostatnia kwarta zaciemnia obraz meczu, łodzianie przegrali tę fazę zbyt wysoko 8:21. Z liderem taki mecz ujmy nie przynosi.

Następny mecz ŁKS nie odbędzie się w Atlas Arenie, gdyż 21 stycznia organizowane są tutaj targi. Wierzymy, że koszykarze i kibice wrócą jeszcze do największej naszej hali.

ŁKS - Turów Zgorzelec 51:80 (12:20, 14:18, 17:21, 8:21)
ŁKS: Salamonik 13, Sulima 10, Dłuski 8, Szczepaniak 8, Trepka 4, Bartoszewicz 3, Kenig 3, Zyskowski 2, Kalinowski, Malesa, Binkowski. Trener: Piotr Zych.
Turów: Wysocki 16, Kickert 14, Edwards 12, Gustas 9, Cel 7, Jackson 7, Mielczarek 5, Moore 4, Lauderdale 4, Chyliński 2, Jankowski. Trener: Jacek Winnicki.