ŁKS Sphinx walczy w sobotę w Pruszkowie o drugie zwycięstwo

Dariusz Kalinowski (z piłką) zdobył w stolicy 9 punktów
Dariusz Kalinowski (z piłką) zdobył w stolicy 9 punktów fot. Krzysztof Szymczak
Koszykarze ŁKS Sphinx efektownie rozpoczęli rozgrywki pierwszej ligi, wygrywając w stolicy ze spadkowiczem z ekstraklasy Polonią 2011 (87:56). Choć w drugiej kolejce znów zagrają na wyjeździe, stoją przed dużą szansą powiększenia dorobku. W sobota o 16 ełkaesiacy zagrają w Pruszkowie ze Zniczem.

Znicz rozpoczął sezon fatalnie, przegrywając w Radomiu z beniaminkiem Rosą 55:98. Mecz miał zaskakujący przebieg. Do przerwy był remis 39:39, a drugą połowę drużyna trenera Pawła Czosnowskiego przegrał różnicą 43 oczek (16:59)! Rosa zgasiła Znicz na początku trzeciej kwarty (21-0!). Przed sezonem Znicz (w minionych rozgrywkach został wyeliminowany w pierwszej rundzie play off przez Siarkę) stracił Janavora Weatherspoona i Tomasza Briegmanna, w pozyskał m.in. Andrzeja Misiewicza (grał w ekstraklasie w Polpharmie Starogard i Zniczu Jarosław). W meczu z Rosą Misiewicz i Dominik Czubek zdobyli po 10 punktów, a najskuteczniejszy był Grzegorz Malewski 12.

Sobota: o 13 AZS PW - Start, o 17.30 Wałbrzych - Siedlce, o 16 Znicz - ŁKS, o 18 AZS Szczecin - Polonia 2011, Sportino - Spójnia, Tychy - Gdynia, o 19 Rosa - Astoria.

Niedziela: o 18 Dąbrowa - Sokół.