ŁKS Siemens AGD - Tęcza Leszno 69:60. Łodzianki zgodnie z planem

ŁKS Siemens AGD - Tęcza Leszno 69:60
ŁKS Siemens AGD - Tęcza Leszno 69:60 Krzysztof Szymczak
Koszykarki ŁKS Siemens AGD zgodnie z planem w sobotę pokonały u siebie Tęczę Leszno 69:60.

Początkowo przewagę miały koszykarki z Leszna. Drużynę byłego trenera ŁKS Dariusza Raczyńskiego poderwała do walki była ełkaesianka Justyna Grabowska. W połowie drugiej kwarty ŁKS przegrywał 19:25. Sygnał do, odrabiania strat dała Natalia Trofimowa. Po jej dwóch rzutach za 3 punkty był remis 25:25, a po kolejnym ŁKS Siemens AGD przejął inicjatywę i już nie oddał prowadzenia.

Punktowały Celeste Hoewisch (za 2 i za 3 oczka), rzuty osobiste wykorzystała Trofimowa i znów Hoewisch (obie były najlepszymi zawodniczkami na parkiecie) zdobyła kolejne 4 punkty. Do przerwy ŁKS prowadził 43:32, przed ostatnią kwartą 56:46. W ostatniej ćwiartce przewaga ŁKS wynosiła 16 punktów.

Grabowska i jej koleżanki z Leszna zmniejszyły straty do 7, ale na więcej ŁKS Siemens AGD im nie pozwolił.

ŁKS Siemens AGD - Tęcza Leszno 69:60 (19:21, 24:11, 13:14, 13:14)
ŁKS: Hoewisch, Trofimowa po 15, Raymond 11, Dalembert 10, Jeziorna, Prochaska po 7, Urbanowicz 4, Kenig 0. Trener: Adam Prabucki.
Tęcza: Grabowska 17, Sissoko 14, Freeman 13, Urbaniak 7, Kuncewicz 4, Chomicka 3, Bednarczyk 2, Gala, Mukosiej 0. Trener: Dariusz Raczyński.