ŁKS LOTTO z Ostrovią, PZU Polfa z Wisłą

(mk)
Ostatni raz w tym roku koszykarki ŁKS LOTTO wystąpią przed swoją publicznością. W swoim siódmym meczu łodzianki podejmować będą beniaminka Ostrowię. Początek meczu dziś o godz. 17.

Drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego marzy, aby pójść w ślady męskiego zespołu miejscowej Stali, która przed rokiem zdobyła brąz, a i w tym sezonie straszy najlepszych. Dziewczęta trenera Grzegorza Szajka (byłego współpracownika Tomasza Herkta z czasów wielkiej Olimpii) na pewno jeszcze w tym sezonie nie osiągną takich sukcesów, jak ich ostrowscy koledzy. Beniaminek wygrał tylko jeden z siedmiu meczów, a to historyczne w dziejach ostrowskiego basketu żeńskiego wydarzenie nastąpiło przed tygodniem. Ostrovia pokonała u siebie drugiego nowicjusza BS Wołomin 94:75. Najwięcej punktów zdobyły Aleksandra Karpińska i Dominika Górczak po 24, Monika Siwczak-Dajksler 22, Ilona Mądra 18, a z pozostałych zawodniczek trafiła jeszcze Marta Korgiel 6.

Już ta wyliczanka wskazuje, że Ostrovia jest zespołem jednej piątki, przy czym pierwsze cztery zawodniczki grają zwykle powyżej 30 minut. Indywidualnością zespołu jest mistrzyni Europy z Katowic ’99 i olimpijka z Sydney 2000 Ilona Mądra. Dziś na parkiecie zobaczymy więc najbardziej doświadczone zawodniczki Sharp Torell Basket Ligi, a do tego rówieśniczki: Mądrą i łodziankę Daivę Jodeikiate. W tym roku skończyły po 37 lat, ale wciąż imponują znakomitą formą. Mądra w meczu z Wołominem jako jedyna zawodniczka nie zeszła nawet na minutę z parkietu.

ŁKS LOTTO jest faworytem. Drużyna trenera Andrzeja Nowakowskiego chce wygrać wszystkie trzy mecze, pozostałe do zakończenia pierwszej rundy: oprócz spotkania z Ostrovią także mecze w Wołominie (20 grudnia o 17) i u siebie z Aquaparkiem (10 stycznia o 17).

PZU Polfa Pabianice po dwutygodniowej przerwie wystąpi dziś o godz. 17.30 w Krakowie, w meczu z odwiecznym rywalem Wisłą Can-Pack. Krakowianki rozpoczęły sezon efektonie, bo trzema zwycięstwami, ale od porażki u siebie z ŁKS LOTTO (63:77) już tylko przegrywają (w Krakowie ze Starym Browarem 62:67 i w Polkowicach 66:73).

* Pozostałe dzisiejsze pary (godz. 17): BS Shure Shot Wołomin – Aquapark Polkowice i Stary Browar AZS Poznań – Cukierki Odra Brzeg.