Lider jest z Pabianic!

(mk)
Najskuteczniejszymi zawodniczkami PZU Polfy w meczu z Meblotapem w Chełmie były najwyższe w zespole - Elżbieta Trześniewska (od prawej) i Leona Krystofova. Nie tylko zdobyły najwięcej punktów, ale także miały najwięcej zbiórek: Trześniewska 11 (5 w ataku i 6 w obronie), a Krystofova 6 (wszystkie defensywne)
Po raz pierwszy od trzech sezonów wicemistrz Polski PZU Polfa wyprzedził w tabeli mistrza Lotos. Pabianiczanki pozostały jednym zespołem niepokonanym w Sharp Torell Basket Lidze. Mecz w Chełmie był dość jednostronny.

Mecz w Chełmie był dość jednostronny. Pabianicki faworyt wygrał każdą kwartę różnicą co najmniej pięciu punktów.

Tylko na początku spotkania przez kilka minut toczyła się gra ,,punkt za punkt’’, ale kiedy PZU Polfa wzmocniła obronę, rywalki nie potrafiły już jej sprostać. Szybko wkomponowała się w zespół Meblotapu Amerykanka LaTonya Sims, ale to stanowczo za mało, żeby dorównać pabianiczankom.

Meblotap AZS Chełm – PZU Polfa Pabianice 59:84 (20:25, 17:24, 9:14, 13:21)

Meblotap: Sims 12, Korzeniewska 10, Pietraś i Czajkowska po 9, Cybulak 8, Żytomirska 6, Proszczenko 3, Krupowicz 2, Cybulska i Jerofiejewa 0. Trener: Sławomir Depta
PZU Polfa: Trześniewska 17, Kristofova 14, Piestrzyńska 13, Polakova 11, Pechova 9, Jaroszewicz 7, Szołtysek 6, Wlaźlak 4, Głaszcz 3, Błaszczyk 0. Trener: Mirosław Trześniewski
Po przegranym spotkaniu Euroligi w Pecs (42:63) pabianiczanki prosto z lotniska Okęcie udały się do Chełma.

Podróż z Węgier nie była męcząca, bo przelot trwał tylko godzinę i kwadrans. Przed godziną pierwszą w nocy ekipa PZU Polfy była już w Chełmie. Następnego dnia trener Mirosław Trześniewski zarządził po południu trening w pobliskim parku i jego zawodniczki szybko odzyskały wigor.

Dotychczasowe dwie podróże na mecze Euroligi nie były więc na tyle meczące, aby odbiły się na dyspozycji drużyny.

W meczu z Meblotapem niemal wszystkie zawodniczki trenera Trześniewskiego wykonały postawione im zadania. Mało punktów rzuciły rozgrywające Sylwia Wlaźlak (grała 25 minut) i Marzena Głaszcz (13 min), ale zdaniem szkoleniowca dobrze obsługiwały podaniami wysokie koleżanki w strefie podkoszowej.

Wydaje się jednak, że kapitan zespołu – Sylwia Wlaźlak przechodzi kryzys. W ostatnich czterech meczach wyjazdowych (w Brzegu, Como, Pecsu i Chełmie) zdobyła tylko 12 punktów). Mamy jednak nadzieję, że czołowa polska koszykarka szybko wróci do formy.