Koszykówka: Widzew wygrywa, ŁKS przegrywa

Koszykarki Widzewa Łódź wygrały z INEA AZS-em Poznań 83:78, ...
Koszykarki Widzewa Łódź wygrały z INEA AZS-em Poznań 83:78, ... wypsio (archiwum mmlodz.pl)
Koszykarki Widzewa Łódź wygrały z INEA AZS-em Poznań 83:78, natomiast zawodniczki ŁKS-u nie sprostały KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski.
Zobacz, jakie emocje sportowe czekają nas w weekend

Pewne już utrzymania koszykarki Widzewa Łódź pokonały najsłabszy zespół Ford Germaz Ekstraklasy - INEA AZS Poznań. Łodzianki dominowały w pierwszej kwarcie, która zakończyła się wysokim wynikiem - 24:35. Później gospodynie goniły wynik. Momentami zbliżały się na trzy punkty, ale podopieczne Elżbiety Trześniewskiej zwycięstwa nie dały sobie odebrać.

Kolejne dobre spotkanie rozegrała Anna Tondel. Jej 17 punktów i 13 zbiórek pozwoliło zapomnieć, że kontuzjowana jest liderka drużyny - Leona Jankowska. Z dobrej strony pokazały się pozostały koszykarki z pierwszej piątki Widzewa. Aleksandra Pawlak zdobyła 22 pkt. i 12 zbiórek, Barbara Głocka rzuciła 10 pkt., natomiast Lidia Kopczyk miała 12 pkt. i 5 asyst. Ostatnia z piątki, Paulina Misiek, po raz kolejny wykazała się dużą wszechstronnością - 17 punktów, 8 zbiórek, 6 asyst.

Po dobrej pierwszej części sezonu i zakwalifikowaniu się do play offów na zwycięstwa nie mają już co liczyć koszykarki ŁKS-u. Borykające się z ogromnymi problemami kadrowymi zawodniczki tym razem uległy we własnej hali KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 54:97. Ełkaesianki były w stanie powalczyć tylko w trzeciej kwarcie, którą wygrały 21:19.

Trzeba jednak zaznaczyć, że z podstawowego składu ŁKS-u z tego sezonu grała niemal tylko Katarzyna Kenig (11 punktów, 8 zbiórek). Olga Urbanowicz z powodu urazu nie rozegrała nawet 10 minut, a Agnieszka Modelska i Justyna Jeziorna ani razu nie pojawiły się na parkiecie. W tej sytuacji grały juniorki oraz Angelika Kowalska (13 pkt.).