Koszykówka: Widzew Łódź nie dał rady Liderowi

Koszykarki Widzewa Łódź przegrały z Matizolem Lider Pruszków 62:75. Były to smutne urodziny dla Leony Jankowskiej.
Zobacz kiedy, gdzie i z kim grają łódzkie drużyny w tym tygodniu

Koszykarkom Widzewa Łódź nie udało się sprawić dobrego urodzinowego prezentu swojej koleżance - Leonie Jankowskiej. Przegrały wczoraj (5 października) z Matizolem Lider Pruszków. Sama jubilatka spotkanie rozpoczęła źle - od pudła w prostej sytuacji pod koszem. Jankowska pierwsze punkty zdobyła dopiero rzutami osobistymi, wyprowadzając Widzew na prowadzenie 11:9.

Z kolejnymi minutami to przyjezdne osiągały systematycznie przewagę, choć ich liderka - Laurie Koehn została świetnie wyłączona z gry przez Barbarę Głocką. - Barbara była dzisiaj takim zawodnikiem od czarnej roboty i wykonała swoje zadanie. To taki nasz mały sukces - nie ukrywała Paulina Misiek. - Chodziło o zwycięstwo, którego nie ma, a nie o sukcesy indywidualne. Cieszę, że Koehn rzuciła mało, ale reszta rzuciła - dodała jednak Głocka.

Lider odskoczył Widzewowi wyraźnie w 3. kwarcie. W pewnym momencie przewaga sięgała aż 20 punktów (35:55). - Lider postawił strefę i nie bardzo potrafiłyśmy wtedy grać - tłumaczyła Leona Jankowska.

Takich strat nie udało się już odrobić, choć pojawiła się mała nadzieja na ok. pięć minut przed końcem meczu. Widzewianki odrobiły część strat i przegrywały już tylko 9 "oczkami". Na więcej rywalki jednak nie pozwoliły. Widzew przegrał ostatecznie z Liderem 62:75.

Łodzianki były gorsze w walce na tablicach (31 do 25 w zbiórkach dla Lidera) i popełniły o wiele więcej strat (20 Widzew, 12 Lider). - Rozgrywające popełniają za dużo strat - jest to temat do dalszej pracy - podsumował Piotr Neyder, trener Widzewa.

Widzew Łódź - Matizol Lider Pruszków 62:75
(16:18, 14:19, 16:22, 16:18)

Widzew: L. Kopczyk (5 punktów), B. Głocka (6 pkt.), A. Pawlak (2 pkt.), A. Tondel (11 pkt.), L. Jankowska (9 pkt., 3 przechwyty) - N. Małaszewska (5 pkt., 7 strat), K. Polit (0 pkt.), K. Trojanowska (3 pkt.), P. Misiek (19 pkt.), L. Kotonowicz (2 pkt.)

Lider: A. Bednarek (6 pkt.), L. Koehn (7 pkt.), A. Holt (19 pkt.), A. Wielebnowska (2 pkt., 7 zbiórek, 3 przechwyty), A. Chomać (15 pkt., 8 zb., 3 przechwyty) - A. Pietrzak (9 pkt.), O. Tomiałowicz (3 pkt.), P. Antczak (0 pkt.), K. Stanek (8 pkt.), P. Rozwadowska (6 pkt., 7 zb.)