Polecamy

O tym, że na oddziale są osoby zakażone koronawirusem personel dowiedział się, gdy dwóm pacjentom, którzy mieli być przewiezieni na leczenie do innych placówek wykonano testy w kierunku koronawirusa
[2/5]

Koronawirus w Łodzi. 21 przypadków zakażeń na oddziale chorób wewnętrznych szpitala im. Jonschera. Wstrzymane przyjęcia

O tym, że na oddziale są osoby zakażone koronawirusem personel dowiedział się, gdy dwóm pacjentom, którzy mieli być przewiezieni na leczenie do innych placówek wykonano testy w kierunku koronawirusa.

Chodzi o pacjenta, który był w trakcie diagnostyki onkologicznej oraz chorego czekającego na wszczepienie rozrusznika. Testów na obecność koronawirusa zażyczyły sobie placówki, ktore miały specjalistycznie leczyć tych pacjentów. 15 chorych pogotowie przewiozło wczoraj do szpitala jednoimiennego w Zgierzu.

Dyrekcja szpitala jest w kontakcie z inspekcją sanitarnąPobrano 140 wymazów od pacjentów, personelu z oddziału i osób, które mogły mieć kontakt z zakażonymi. Uzyskano 21 wyników pozytywnych. Zakażeni to 15 pacjentów i 6 osob z personelu medycznego pracującego na oddziale. Zakażeni chorzy zostali na oddziale, a personel jest w kwarantannie.

Najnowsze wiadomości

reklama