Kompromitacja Pabianiczanek

(dk)
Trener pabianiczanek Mirosław Trześniewski nie mógł mieć zadowolonej miny.
Koszykarki PZU Polfy Pabianice zostały zdeklasowane we wczorajszym meczu siódmej kolejki Euroligi. Z mistrzyniami Czech Gambrinusem podopieczne trenera Mirosława Trześniewskiego przegrały w Brnie aż 36:89.

Pabianiczanki w kompromitującym stylu poniosły już szóstą porażkę w grupie. Przegrały różnicą 53 punktów.

Wyrównana walka trwała tylko 10 minut. W 6 minucie koszykarki z Pabianic przegrywały 6:9, by po chwili szybko stracić cztery punkty z rzędu. Od stanu 9:17 w 8 minucie zawodniczki PZU Polfy zaczęły odrabiać straty i dzięki dobrej grze Sylwii Wlaźlak oraz Elżbiety Trześniewskiej po pierwszej kwarcie Gambrinus prowadził tylko 17:15.

Druga kwarta była już kompromitacją pabianiczanek. Zawodniczki trenera Mirosława Trześniewskiego zdobyły przez dziesięć minut tylko dwa punkty i to w dodatku z rzutów osobistych Trześniewskiej!

Po pierwszych dwóch kwartach mistrzynie Czech miały na koncie dwa razy więcej punktów od pabianiczanek.
W trzeciej i czwartej kwarcie zawodniczki PZU Polfy były tłem dla rywalek – przez 40 minut zdołały oddać jedynie 35 rzutów z czego tylko 10 było celnych!

– To była rzeź niewiniątek. Rozpędzone Czeszki robiły na parkiecie co chciały, a my nic nie mogliśmy na to poradzić. Ten wynik jest tragiczny, ale w kolejnych meczach będziemy starać się zmazać tę plamę – powiedział drugi trener PZU Polfy Ireneusz Taraszkiewicz.

Następne spotkanie w Eurolidze PZU Polfa rozegra 16 stycznia w Pabianicach z włoskim zespołem Pool Comense Como.

Gambrinus Brno – PZU Polfa Pabianice 89:36 (17:15, 18:2, 30:14, 24:5)

PZU Polfa: Trześniewska 14, Wlaźlak 11, Pechova 7, Krystofova 3, Głaszcz 1, Jaroszewicz 0, Polakova 0, Szołtysek 0.

Gambrinus: Żirkova 15, Vodickova 14, Viteckova 13, Vecerova 9, Machova 9, Blahuskova 8, Uhrova 7, Szakirowa 6, Hamzova 5, Godalova 3.