Kolejne zwycięstwo Polaków w Lidze Światowej

Marta Roszkowska
W piątkowy wieczór, hala sportowa przy ulicy ks. Skorupki, stała się miejscem sportowego święta. Okazja do celebrowania była podwójna, gdyż tegoroczne mecze w Łodzi są dziesiąta edycją Ligi Światowej w naszym mieście.

Polacy, przy nieustającym aplauzie ponad dziesięciotysięcznej publiczności, pokonali Japończyków 3:1, a tym samym wykonali kolejny krok na drodze do Final Six Ligi Światowej w Rio de Janeiro. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został polski atakujący, Mariusz Wlazły. Jednak, to nie koniec emocji. Już jutro, czeka nas kolejne wspaniałe siatkarskie widowisko, w postaci drugiego meczu biało-czerwonych z reprezentacją Kraju Kwitnącej Wiśni.

Na konferencji prasowej po meczu powiedzieli:

Trener reprezentacji Polski, Raul Lozano: "Od samego początku meczu byliśmy wolniejsi od Japończyków i dlatego jutro musimy znacznie lepiej wejść w mecz. Nie chodzi tu o samą rozgrzewkę, lecz o całe mentalne przygotowanie przed spotkaniem. Na szczęście po pełnym błędów pierwszym secie udało nam się wreszcie wejść w mecz i zaczęliśmy grać na swoim normalnym poziomie. Jutro nie możemy jednak powtórzyć błędów z pierwszego seta".

Kapitan reprezentacji Polski, Sebastian Świderski: "Chciałbym przede wszystkim podziękować kibicom, bo dzięki nim zdołaliśmy przełamać niemoc po pierwszym secie. Ciężko nam było wejść w mecz, ale dzięki kibicom z każdym kolejnym setem graliśmy lepiej i udało nam się wygrać. Mam nadzieję, że jutro uda nam się powtórzyć ten wynik".

Polska - Japonia 3:1 (21:25, 25:23, 25:18, 25:18)

Polska: Żygadło 2, Winiarski 15, Pliński 1, Wlazły 17, Świderski 8, Kadziewicz 8, Gacek (libero) oraz Możdżonek 6, Zagumny, Kurek 1, Bąkiewicz , Gierczyński 1

Japonia: Usami 2, Koshikawa 12, Aizawa 6, Yamamoto 12, Fukuzawa 12, Tomimatsu 9, Sakai (libero) oraz Kitajima 1, Tanimura, Shimizu 6

Tekst: Violetta Paligaj