Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jedyny taki bal w Polsce

Przemek Dana
Przemek Dana
Hotel Savoy stał się w poniedziałek wieczór centrum polskiej wiedzy ezoterycznej. Na dorocznym balu Polskiego Cechu Psychotronicznego bawili się bioenergoterapeuci, radiesteci, zielarze, masażyści.

Okazuje się bowiem, że nasze miasto jest kolebką wiedzy ezoterycznej. To w Łodzi znajduje się centrala cechu, tutaj powstała także pierwsza w kraju prywatna szkoła psychotroniki. - Działamy dopiero od 5 lat, a zrzeszamy już ponad 100 członków - mówi Jan Karol Jóźwiak z Polskiego Cechu Psychotronicznego.

Integracja środowiska

Należący do cechu zawodowi bioenergoterapeuci czy radiesteci, podobnie jak w każdej innej organizacji skupiającej rzemieślników, ciągle się kształcą i szkolą. Właśnie za sukcesy na polu edukacji w czasie balu odznaczenia cechu dostali Paweł Portalewski, najstarszy łódzki radiesteta oraz Robert Grabowski, łódzki bioenergoterapeuta. Ale to nie wręczenie odznaczeń było jednak głównym celem spotkania. - To spotkanie towarzyskie, integrujące środowisko - mówił Jan Karol Jóźwiak. - Chcemy doprowadzić do tego, by bioenergoterapeuci, zielarze, radiesteci, masażyści byli jedną wielką rodziną.

Czego sobie życzą?

W czasie balu goście wymieniali się doświadczeniami, radami, ale też i bawili się na parkiecie, śpiewali kolędy, łamali się opłatkiem. A czego mogą sobie życzyć znawcy wiedzy ezoterycznej? - Przede wszystkim sukcesów w pracy, bo nasz sukces oznacza, że ktoś będzie zdrowy - zdradza Robert Grabowski.

Maria Pirog z Towarzystwa Rozwoju Wiedzy Niekonwencjonalnej do życzeń dla środowiska dodaje jeszcze, by wszyscy mieszkańcy Łodzi i całego kraju rozwijali swoją świadomość i nie zamykali się na nieznane. - Co analfabecie z tego, że przyjdzie do biblioteki. Jeśli się nie rozwijamy, nie możemy korzystać z bogactwa wiedzy, która nas otacza. Podobnie jest z wiedzą niekonwencjonalną - mówi.

O uczestnikach balu nie zapomniał także Święty Mikołaj. - Przybyłem, bo zebrało sie tu dużo pozytywnej energii - wyjaśnił.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto