INEA AZS Poznań - ŁKS Siemens AGD Łódź 61:56 - Znów wpadka w Poznaniu

Marek Kondraciuk
Ozdobą meczu były pojedynki snajperek: Moniki Sibory z AZS (z piłką) i Edyty Koryzny z ŁKS
Nie udało się koszykarkom ŁKS Siemens przerwać serii porażek w meczach z poznańskimi akademiczkami. Przegrały z nimi w Ford Germaz Ekstraklasie po raz szósty z rzędu. Nie wiedzie się łodziankom na wyjazdach.

Nie wiedzie się łodziankom na wyjazdach. To trzecia porażka poza Łodzią i znów niewielką różnicą punktów.

Mecz był wyrównany, a obie drużyny potraktowały go prestiżowo. Chyba właśnie dlatego początek był nerwowy i przez pierwsze 3 minuty nie padł kosz. Dopiero na początku czwartej minuty trafiła poznanianka Reda Aleliunaite--Jankowska, była zawodniczka ŁKS.

W zespole poznańskim ciężar gry wzięły na siebie liderki - Monika Sibora i Joanna Jarkowska. Sibora, jak się później okazało, najlepsza zawodniczka meczu, w pierwszej fazie gry dwukrotnie trafiła za 3 punkty.

AZS odskoczył na początku drugiej kwarty na 6 punktów, a tużć przed przerwą uzyskał dziewięciopunktową przewagę.

Łodzianki próbowały odrabiać straty rzutami z dystansu. Trafiały jednak statystycznie co czwarty (4 na 16) raz, podczas gdy rywalki co drugi (6 na 12).

Łódzki zespół poderwały do gry Edyta Koryzna i Sylwia Wlaźlak i w trzeciej ćwiartce spotkania przewaga akademiczek zaczęła topnieć. ŁKS zdobył w tej części gry pierwszych 8 punktów i do remisu brakowało mu tylko jednego oczka (37:36).

Aktywnie grała Jennifer Humphrey, wygrywając rywalizację· pod tablicami z Redą. Amerykanka miała aż 16 zbiórek, a Litwinka 8. Łącznie ŁKS wysoko wygrał "deskę" (Katarzyna Kenig wsparła Jenny, zbierając piłkę 11 razy) 37-22 i... przegrał mecz. Końcówka była emocjonująca, ale ŁKS nie zdołał odrobić pięciopunktowej straty.

INEA AZS Poznań - ŁKS Siemens AGD Łódź 61:56 (17:14, 20:14, 14:16, 10:12)
INEA AZS: Monika Sibora 18, Joanna Jarkowska 11, Reda Aleliunaite-Jankowska 9, Joanna Lorek 7, Weronika Idczak 6, Anna Pamuła 5, Agata Rafałowicz 3, Paulina Dąbkowska 2, Monika Ciecierska, Małgorzata Myćka, Marlena Wdowczyk 0. Trener: Roman Haber.
ŁKS Siemens: Jennifer Humphrey 14, Edyta Koryzna 13, Renata Oliveira 11, Sylwia Wlaźlak 11, Katarzyna Kenig 5, Dorota Sobczyk 2, Agnieszka Wilk, Julia Saszko, Birute Dominauskaite 0. Trener: Mirosław Trześniewski.