III kolejka spotkań Ligi Letniej CNBA

W środę odbyły się cztery z szeœściu spotkań przełożonych z wtorku. Wszystko przez deszcz, który zaczął padać chwilę przed pierwszymi spotkaniami.

MAT - Młode Strzelby 53:71
Faworyci Ligi Letniej - Młode Strzelby - pokonały drużynę MAT, dla której była to pierwsza porażka w lidze. Dla zwycięzców Piotr Trepka uzyskał 16 punktów. Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania okazał się zawodnik drużyny z Tomaszowa Mazowieckiego, Marcin Michalski, który na swoim koncie zanotował 17 "oczek".

Extreme - Indesit 33:60
Dzięki dobrej grze w trzeciej kwarcie (wygranej 21:10) Indesit mógł się cieszyć z pierwszej wygranej. Wœród zwycięzców najlepiej zagrał zwycięzca konkursu wsadów z ostatniej Basketmanii - Marcin Wiœniewski - który zdobył 18 punktów. Wœród pokonanych żaden zawodnik nie przekroczył bariery 10 punktów.

Sporto - City Studio Basket Squad I 41:65
Drużyna Sporto przegrywała po pierwszej połowie 8:28 jednakże w trzeciej kwarcie zaczęła grać bardziej zespołowo, a przede wszystkim skuteczniej i rzuciła w tej częœci gry aż 22 punkty. Gra City Studio Basket Squad'u, którzy w całym meczu trafili aż 9 rzutów za trzy punkty, była bardzo skuteczna. 20 punktów (4 celne rzuty za "3") zdobył Piotr Haworeń. Dla Sporto Jakub Żabierek rzucił 13.

Danak - Rozjuszone Leniwce 60:58
Niezwykle zacięty i wyrównany mecz. Drużyna Superligi okazała się minimalnie lepsza od drużyny Preligi. W ostatniej czꜶci gry trzy rzuty celne za trzy punkty pozwoliły Danakowi wyjœść na prowadzenie i to okazało się kluczem do zwycięstwa. Najskuteczniejsi strzelcy spotkania: Strabanik Piotr - 20, Wasilewski Michał - 14.