II Turniej Eliminacyjny Mężczyzn i Turniej Finałowy Kobiet w siatkówce plażowej

wojtulat
wojtulat
W miniony weekend rozegrany został II Turniej Eliminacyjny Mężczyzn oraz Turniej Finałowy Kobiet XIV cyklu o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi w siatkówce plażowej.

Turniej został rozegrany na boiskach Szkoły Podstawowej nr 205 w Łodzi. W sobotni poranek rywalizację rozpoczęli panowie, którzy w niezwykle emocjonujących i stojących na wysokim poziomie pojedynkach musieli spośród 47 zgłoszonych drużyn wyłonić najlepszą parę. Zmagania mężczyzn, którzy rozegrali w sumie 92 mecze uwieńczone były niedzielnym finałem, który wygrali byli wicemistrzowie Europy - Bartosz Księżarek i Dawid Popek pokonując 2:0 Macieja Biernata Bartosza Lewickiego. Dopiero trzecie miejsce zajęła para Michał Krymarys i Adam Łukasik, która pokonała rewelację turnieju młodą parę Alex Andryszewski i Przemysław Bulak. Tym razem gorzej wypadło kilku bardzo dobrych zawodników (m.in., Jarosław Sobczyński, Damian Wojtasik, Bartłomiej Kujawiak, Jakub Chojecki), którzy z powodu odbywających się Akademickich MP zmuszeni byli grać z innymi partnerami.

Rywalizacja kobiet

Zaraz po zakończeniu niedzielnych finałów mężczyzn do walki przystąpiły panie. Dzięki staraniom organizatorów – Klubu Sympatyków Piłki Siatkowej i Ogniska TKKF Dzikusy po raz pierwszy w czternastoletniej historii tego cyklu zawodów siatkówki plażowej rozegrany został Turniej Finałowy Kobiet. W zawodach wystąpiło 20 zespołów. Rywalizację wygrała bezsprzecznie najbardziej doświadczona para Martyna Wardak i Agnieszka Wołoszyn, która w finale pokonała 2:0 Joannę Bazan i Marzenę Kędzior. Brązowe medale przypadły Paulinie Radziwon i Karolinie Baran, które odniosły zwycięstwo nad Dorotą Strąg i Agatą Lewicką.

Kolejny, III Turniej Eliminacyjny, rozegrany zostanie 26.06.2010. Dodatkowe informacje znajdują się na oficjalnej stronie turnieju www.plazowka-lodz.info