Historyczny awans siatkarzy Skry Bełchatów

(mm)
Siatkarze Skry Bełchatów pierwszy raz w historii klubu awansowali do finałowego turnieju Pucharu Polski. Podopieczni trenera Ireneusza Mazura po raz drugi pokonali Gwardię Wrocław.

Siatkarze Skry Bełchatów pierwszy raz w historii klubu awansowali do finałowego turnieju Pucharu Polski.

Podopieczni trenera Ireneusza Mazura po raz drugi pokonali Gwardię Wrocław. Na własnym parkiecie zwyciężyli tylko 3:1, podczas gdy w pierwszym pojedynku we Wrocławiu nie oddali rywalom żadnego seta.

W Bełchatowie kibice byli świadkami zaciętego widowiska tylko w dwóch pierwszych setach, gdy wrocławianie widzieli jeszcze szansę awansu. Gdy Skra wygrała na przewagi drugiego seta, w pozostałych dwóch miała już zdecydowaną przewagę.

Skra Bełchatów – Gwardia Wrocław 3:1 (23:25, 27:25, 25:19, 25:17). Pierwszy mecz 3:0, awans Skry.

Skra: Ruciak, Szulik, B. Neroj, Nowik, Kalnins, Bąkiewicz, Ignaczak (libero), Stelmach, Wnuk, Kocik, Maciejewicz.

Oprócz bełchatowian w finale zagrają także siatkarze NKS Nysy, PZU AZS Olsztyn i obrońcy trofeum KP Polskiej Energii Sosnowiec. Termin finałowego turnieju Pucharu Polski zostanie dopiero wyznaczony.

Wyniki rewanżowych 1/4 finału: Bałtyk Morze Szczecin – NKS Nysa 0:3. Pierwszy mecz 1:3.

PZU AZS Olsztyn – Ivett Jastrzębie Borynia 3:0. Pierwszy mecz 3:2

Resovia Rzeszów – KP Polska Energia Sosnowiec 1:3. Pierwszy mecz 1:3.