MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

F-16 atakuje Łódź

(sow)
Koncern Lockheed Martin, który oferuje Polsce w przetargu na samolot wielozadaniowy myśliwiec F-16, ujawnił nowy projekt offsetowy, który w razie zwycięstwa w przetargu byłby realizowany w regionie łódzkim.

Koncern Lockheed Martin, który oferuje Polsce w przetargu na samolot wielozadaniowy myśliwiec F-16, ujawnił nowy projekt offsetowy, który w razie zwycięstwa w przetargu byłby realizowany w regionie łódzkim.

Firma Accenture and Bridgings Polska ma utworzyć w Łodzi centrum usług informatycznych, które będzie projektować i tworzyć zaawansowane systemy zarządzania zasobami komputerowymi, oprogramowanie, zajmować się handlem elektronicznym oraz świadczyć usługi finansowe i księgowe.
Przedstawiciele Accenture and Bridgings uważają region łódzki za jeden z najlepszych w Europie pod względem lokalizacji i zasobów dobrze wykształconej siły roboczej w sektorze usług informatycznych.

To już drugi projekt kompensacyjny dla regionu łódzkiego, proponowany przez Lockheeda. Wcześniej Amerykanie zaproponowali utworzenie tzw. technologicznego akceleratora na Uniwersytecie Łódzkim. Przedsięwzięcie to, realizowane we współpracy z Uniwersytetem Teksasu w Austin, ma służyć wsparciu małych, zaawansowanych technologicznie firm w początkowym stadium rozwoju. W efekcie ma przynieść znaczący wzrost zatrudnienia w nowych firmach.

Przypomnijmy, że wcześniej Gripen zaproponował kontrakt dla łódzkiego Metalexportu na produkcję komponentów do systemów medycznych dla szwedzkiej firmy Aerotech Telub związanej z koncernem SAAB. Produkcja miałaby zostać ulokowana w odlewni w Koluszkach. Natomiast Volvo złożyłoby w wieluńskiej firmie ZUGiL zamówienia na produkcję części dla koparek na kwotę 18 mln zł, z opcją na dalsze 310 mln.

Oznaczałoby to kontrakt na 10 lat. Półtora miesiąca temu w Łódzkim Klubie Biznesu zostały podpisane również listy intencyjne między sześcioma firmami rekomendowanymi przez ŁKB a Biurem Amerykańskim PHZ Bartimpex. Chodzi o ułatwienie eksportu i promocję na rynku amerykańskim wyrobów firm Zamatex, Fako, Zeltor, Moratex, Ortex i Taps.

Wartość 10-letniego kontraktu, gdyby doszło do jego realizacji, wyniosłaby 800 milionów dolarów.

Jakie inwestycje i kto przeprowadzi, okaże się po rozstrzygnięciu przetargu na samolot wielozadaniowy, co ma nastąpić 27 grudnia.

od 7 lat
Wideo

Młodzi często pracują latem. Głównie bez umowy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto