Eurobasket Women 2011: Montenegro - Turkey (Photos)

W EuroBasket Women 2011 czas ćwierćfinałów. Dzisiaj zmierzą się ...
W EuroBasket Women 2011 czas ćwierćfinałów. Dzisiaj zmierzą się ... robert_zwolinski
W trzecim ćwierćfinale EuroBasket Women 2011 Turczynki wygrały z Czarnogórzankami 79:63.

Zobacz więcej meczów EuroBasket Women 2011

EuroBasket Women 2011 weszło w decydującą fazę. W rywalizacji pozostało osiem najlepszych reprezentacji Starego Kontynentu. W łódzkiej Atlas Arenie koszykarki rozgrywają ćwierćfinały, półfinały, finały oraz mecze o miejsca 3-4, 5-6, 7-8.

MONTENEGRO vs **TURKEY MORE PHOTOS**

Dzisiejszy (30 czerwca) mecz tylko w pierwszej połowie był wyrównany. Czarnogórzanki, gorąco wspierane dopingiem kilkudziesięcio-osbowej grupy swoich kibiców, rozpoczęły obiecująco, wychodząc na prowadzenie 12:5. Im dłużej toczyło się spotkanie, to zawodniczki z Bałkanów traciły siły, grając bez mała tylko w szóstkę - trener Miodrag Baletic skorzystał w całym spotkaniu z siedmiu podopiecznych, ale Natasa Popovic wystąpiła przez zaledwie 4,5 minuty.

Ten mecz też trochę przypominał wcześniejszy pojedynek Łotyszek z Chorwatkami. Wtedy te pierwsze więcej zbierały, a drugie trafiały za trzy punkty. Również teraz przewaga na tablicy nie pomogła, a kluczem do zwycięstwa okazały się "trójki" - 3 razy na 11 prób trafiły koszykarki Czarnogóry, 9 na 14 Turczynki.

Ostatecznie Turcja wygrała z Czarnogórą 56:44. Wygrane zagrają w półfinale, a przegrane powalczą o miejsca 5-8 na EuroBasket Women 2011, a także kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

MONTENEGRO - TURKEY 44:56
(16:11, 11:13, 6:17, 11:15)

MONTENEGRO**:** J. Skerovic (6 punktów), A. de Forge (11 pkt.), J. Dubljevic (6 pkt.), M. Bjelica (2 pkt.), I. Perovanovic (9 pkt.) - A. Turcinovic (10 pkt.), N. Popovic (0 pkt.)

TURKEY: E. T. Palazoglu (6 pkt.), B. Vardarli (13 pkt.), N. Yilmaz (9 pkt.), S. Ivegin (14 pkt.), B. Caglar (2 pkt.) - N. K. Nevlin (11 pkt.), S. Erdogan (0 pkt.), I. Alben (1 pkt.), G. Akkaya (0 pkt.), Y. Horasan (0 pkt.)