Eurobasket Women 2011: Czech Republic - Croatia (Photos)

Atlas Arena
Atlas Arena Robert Zwoliński
W drugim ćwierćfinale EuroBasket Women 2011 Czeszki wygrały z Chorwatkami 79:63.

Zobacz więcej meczów EuroBasket Women 2011

EuroBasket Women 2011 weszło w decydującą fazę. W rywalizacji pozostało osiem najlepszych reprezentacji Starego Kontynentu. W łódzkiej Atlas Arenie koszykarki rozgrywają ćwierćfinały, półfinały, finały oraz mecze o miejsca 3-4, 5-6, 7-8.

CZECH REPUBLIC vs CROATIA MORE PHOTOS

Zawodniczki z Czech od początku dzisiejszego (29 czerwca) meczu z Chorwacją pokazywały swoją wyższość. Nasze południowe sąsiadki grały składniej, dokładniej i co najważniejsze zdobywały punkty. Chorwatki jednak dwukrotnie powracały do gry.

Pierwszy zryw miał miejsce pod koniec pierwszej połowy, a kolejny w 3. kwarcie. Od wyniku 45:40 dla Czech 24 (!) kolejne punkty zdobyły podopieczne Lubora Blazka, czym definitywnie rozstrzygnęły losy spotkania. Ostatecznie Czechy wygrały z Chorwacją 79:63 w drugim ćwierćfinale EuroBasket Women 2011.

Czeszki w półfinale EuroBasket Women 2011 zagrają z Rosją, a Chorwacja w rywalizacji o miejsca 5-8 zagra jutro z Łotwą.

CZECH REPUBLIC**- CROATIA 79:63**
(21:13, 15:16, 31:11, 12:23)

CZECH REPUBLIC: I. Burgrova (8 punktów), V. Bortelova (9 pkt.), K. Elhotova (13 pkt.), P. Kulichova (14 pkt.), E. Viteckova (17 pkt.) - J. Vesela (4 pkt.), R. Hejdova (8 pkt.), A. Hanusova (0 pkt.), K. Bartonova (4 pkt.), Z. Skrablova (2 pkt.)

CROATIA: S. Mandir (27 pkt.), A. Misura (9 pkt.), M Mazic (2 pkt.), I. Sliskovic (9 pkt.), J. Ivezic (6 pkt.) - M. Cakic (0 pkt.), I. Ciglar (5 pkt.), L. Karcic (3 pkt.), N. Lokas (0 pkt.), S. Pavetic (0 pkt.), L. Ivankovic (2 pkt.)