Eurobasket Women 2011: Chorwacja - Łotwa (Zdjęcia)

W EuroBasket Women 2011 nadszedł czas na ćwierćfinały. Dzisiaj ...
W EuroBasket Women 2011 nadszedł czas na ćwierćfinały. Dzisiaj ... robert_zwolinski
W walce o miejsca 5-8 EuroBasket Women 2011 Chorwatki wygrały z Łotyszkami 84:75.

Zobacz terminarz EuroBasket Women 2011

EuroBasket Women 2011 wkroczyło w decydującą fazę. W rywalizacji pozostało osiem najlepszych reprezentacji Starego Kontynentu. W łódzkiej Atlas Arenie koszykarki rozegrywają ćwierćfinały, półfinały, finały oraz mecze o miejsca 3-4, 5-6, 7-8.

Początek dzisiejszego (30 czerwca) spotkania nie zapowiadał wcale zwycięstwa Chorwatek. Lepiej rozpoczęły Łotyszki, ale nie potrafiły odskoczyć na więcej niż 9 punktów. Z każdą minutą ich rywalki trafiały też więcej rzutów trzypunktowych. W efekcie do przerwy to Chorwacja prowadziła 37:34.

Po zmianie stron Chorwatki zaczęły trafiać jeszcze więcej "trójek". W zespole Łotwy przebudziła się za to Elina Babkina, która w pierwszej połowie była niewidoczna. Nic to jednak nie pomogło jej drużynie. Łotyszki nie potrafiły wykorzystać przewagi podkoszowej (39 do 30 w zbiórkach na ich korzyść), a przeciwniczki miały jedną prostą taktykę - rzucać za trzy i coś wpadnie.

Łącznie Chorwatki trafiły 13 z aż 36 rzutów trzypunktowych, przy 5/17 rywalek. Chorwacja wygrała z Łotwą 84:75 i to ona zagra o miejsca 5-6 EuroBasket Women 2011 i awans na Igrzyska Olimpijskie w Londynie (2012 r.). Łotyszkom pozostaje rywalizacja o pozycje 7-8.

Chorwacja - Łotwa 84:75
(15:20, 22:14, 24:18, 23:23)

Chorwacja: S. Mandir (13 punktów), A. Misura (1 pkt.), M. Mazic (3 pkt.), I. Sliskovic (14 pkt.), J. Ivezic (19 pkt.) - L. Karcic (9 pkt.), M. Cakic (6 pkt.), I. Ciglar (17 pkt.), L. Ivankovic (2 pkt.)

Łotwa: E. Babkina (15 pkt.), Z. Tamane (16 pkt.), G. Basko (11 pkt.), K. Karklina (4 pkt.), I. Kublina (12 pkt.) - S. Niedola (7 pkt.), Z. Eglite (2 pkt.), L. Jansone (0 pkt.), L. Priede (6 pkt.), A. Putnina (0 pkt.), K. Nimane (2 pkt.), Z. Jakobsone (0 pkt.)

<< EuroBasket Women 2011 - wyniki, tabele, bilety, plan Atlas Areny [serwis specjalny] >>