Drugoligowe derby dla koszykarzy ŁKS

(hof)
W drugoligowych derbach koszykarzy naszego regionu lepszy okazał się ŁKS, który w Zgierzu pokonał Mag Rys 65:57. Po dwóch kwartach wydawało się, że emocji w tym meczu nie będzie już więcej. Łodzianie wygrywali 34:24.

W drugoligowych derbach koszykarzy naszego regionu lepszy okazał się ŁKS, który w Zgierzu pokonał Mag Rys 65:57.

Po dwóch kwartach wydawało się, że emocji w tym meczu nie będzie już więcej. Łodzianie wygrywali 34:24. Ełkaesiacy chyba zbyt szybko uwierzyli, że mają już wygrane spotkanie.

W połowie czwartej kwarty ambitni gospodarze zmniejszyli przewagę ŁKS do zaledwie jednego punktu (49:48). Końcówka meczu należała jednak do łodzian, którzy pewnie wygrali pojedynek.

– Dzięki temu zwycięstwu nadal mamy szansę, aby zagrać w czołowej ósemce play off drugiej ligi– powiedział szkoleniowiec ŁKS Jacek Lewandowski.

Mag Rys Zgierz – ŁKS 57:65 (17:20, 7:14, 17:14, 16:17)

Mag Rys: Krzemiński 3, Głowacki 14, Cichocki 3, Czekalski 5, Rutkowski 21, Wyrzykowski 11.

ŁKS: Gołuch 22, Szczepaniak 15, Micielski 4, Snochowski 4, Goss 6, Tłumak 10, Nowak 4.

Pierwszoligowe koszykarki Widzewa przegrały w Toruniu z AZS 52:84 (14:29, 5:19, 13:20, 20:16).

Widzew: Manias 4, Rychter 11, Latocha 1, Witek 4, Dębiec 6, Kowalska 8, Kopeć 9, Trojanowska 7, Świderek 2.