Derby koszykarek dla ŁKS Lotto!

(dk)
Najskuteczniejszą w drużynie ŁKS Lotto Katarzynę Kenig próbuje zablokować Renata Piestrzyńska.
Niesiony wspaniałym dopingiem zespół ŁKS Lotto grał bardzo dobrze i brązowy medalista wygrał zasłużenie z zespołem wicemistrza Polski. Mecz rozpoczął się od rzutu za trzy punkty Daivy Jodeikaite.

Mecz rozpoczął się od rzutu za trzy punkty Daivy Jodeikaite. Nikt wtedy nie przypuszczał, że właśnie rzuty zza linii 6,25 m będą skuteczną bronią łódzkiej drużyny. W pierwszych dwóch kwartach koszykarki ŁKS Lotto aż osiem razy trafiły za trzy punkty, a w całym meczu – 11.

Łodzianki prowadziły od początku do końca. W czwartej minucie 11:4, a po dwóch kwartach różnicą 16 pkt. (50:34).

Pabianiczanki zaczęły odrabiać straty w trzeciej kwarcie, a przewaga łódzkich koszykarek zmalała wówczas do dwóch punktów (52:50 w 27 minucie).

Koszykarki ŁKS Lotto, głównie za sprawą doskonale grających Katarzyny Kenig i Magdaleny Skorek, wytrzymały atak rywalek i to pozwoliło im zachować prowadzenie po trzech kwartach 62:56.

W ostatniej części meczu drużyna PZU Polfa tylko raz zbliżyła się do łodzianek (67:64 w 34 minucie), ale przewaga ŁKS Lotto była wczoraj bezdyskusyjna.

W 38 minucie, po kolejnym rzucie za trzy punkty Biruty Dominauskaite, gospodarz prowadził 77:70. Nadkomplet publiczności rozpoczął świętowanie wygranej ŁKS.

Trener ŁKS Lotto Andrzej Nowakowski powiedział po meczu, iż najbardziej cieszy się z tego, że z meczu na mecz jego zespół gra coraz lepiej.

Szkoleniowiec PZU Polfy Mirosław Trześniewski chwalił łodzianki i miał zastrzeżenia do swoich zawodniczek. – Zagraliśmy mało rozważnie. Popełnialiśmy takie błędy, które absolutnie nie powinny się zdarzyć – dodał Trześniewski.

ŁKS Lotto Łódź – PZU Polfa Pabianice 83:73 (20:16, 30:20, 12:20, 21:17)

ŁKS Lotto: Kenig 18, Dominauskaite 16, Jodeikaite i Skorek po 14, Perlińska 8, Owczarek 7, Iwljewa 6, Włodarska 0.

PZU Polfa: Trześniewska 23, Lamparska 18, Jaroszewicz 12, Piestrzyńska 8, Polakova, Wlaźlak, Głaszcz po 4.

Pozostałe wyniki spotkań piątej kolejki Meblotap AZS Chełm – CCC Aquapark Polkowice 61:73, Ostrovia Ostrów Wlkp. – Cukierki Odra Brzeg 60:73, BS Sure Shot Wołomin – Lotos VBW Clima Gdynia 65:85, Och! Ruliński Bolesławiec – Wisła Can Pack Kraków przełożony.