Czy siatkarki Budowlanych Łódź zrewanżują się Gwardii za 0:3?

Marek Kondraciuk
Blokuje Dominika Golec. Takich udanych akcji życzymy dziś
Blokuje Dominika Golec. Takich udanych akcji życzymy dziś Krzysztof Szymczak
Siatkarki Budowlanych Łódź chcą w poniedziałek przerwać złą passę i po czterech porażkach odnieść wreszcie zwycięstwo, na które z utęsknieniem czekają kibice. Tradycyjnie łodzianki liczą, na gorący doping i wierzą, że tak jak dotąd, kibice nie zawiodą. O godz. 18 w Pałacu Sportowym Budowlani Łódź podejmować będą Gwardię Wrocław, z którą przegrały na inaugurację rozgrywek 0:3.

Z perspektywy zakończonej już pierwszej rundy rozgrywek to była najtrudniejsza do wytłumaczenia porażka siatkarek Budowlanych Łódź. Zdobył zaledwie 46 punktów (do 20, 11 i 15) choć - jak pokazał dalszy przebieg rozgrywek - Gwardia to zespół prezentujący zbliżony poziom do Budowlanych.

W ostatnich 6 meczach gwardzistki doznały 5 porażek. Podobnie jak łodzianki przegrały m.in. z czołową czwórką, choć ich sukcesem jest urwanie punktu Aluprofowi we Wrocławiu. W minionej kolejce wrocławianki przerwały serię niepowodzeń, wygrywając u siebie z PTPS Piła 3:1, a indywidualnością meczu była eksłodzianka i zawodniczka Budowlanych Katarzyna Jaszewska, która zdobyła 23 punkty. Jej występ będzie dziś szczególnym smaczkiem meczu w Pałacu Sportowym.

Liczymy na mobilizację Budowlanych. Klub ma problemy organizacyjne, ale może uda się siatkarkom o nich zapomnieć i zagrać wreszcie na miarę możliwości. W tym sezonie rzadko pokazywały na co je rzeczywiście stać. W składzie będzie już Helene Rousseaux.