Polecamy

Władze Łodzi zapowiedziały przed nadejściem zimy, że na ich zlecenie firmy odśnieżające miasto będą zajmowały się także drogami rowerowymi © Maciej Kałach
[2/8]

Czy Łódź odśnieża drogi rowerowe? Jak się jeździ zimą łódzkim rowerzystom? Ilu jest ich teraz w mieście? Sprawdziliśmy w środę 13.01.2021

Władze Łodzi zapowiedziały przed nadejściem zimy, że na ich zlecenie firmy odśnieżające miasto będą zajmowały się także drogami rowerowymi. W środę (13 stycznia) sprawdziliśmy, jak wygląda wypełnianie tej obietnicy.

Obietnica odśnieżania dróg rowerowych przez zakontraktowane przez Urząd Miasta Łodzi firmy padła 27 listopada 2020 roku, gdy Wydział Gospodarki Komunalnej UMŁ kontrolował gotowość tych firm do „Akcji Zima”.

Odśnieżanie dróg rowerowych w Łodzi: "52 ciągniki z lemieszem"

"W razie konieczności drogi w mieście odśnieżać będzie: 128 pługoposypywarek (114 + 14 rezerwowych) ulice, trasy awaryjne, ul. Piotrkowską; 52 ciągniki z lemieszem (37 + 15 rezerwowych) węższe drogi, drogi rowerowe, chodniki itp." - zadeklarował magistrat w komunikacie po listopadowej kontroli.

>>> Więcej informacji przy kolejnej ilustracji >>>

Na zdjęciu droga rowerowa wzdłuż ul. Niciarnianej

Władze Łodzi zapowiedziały przed nadejściem zimy, że na ich zlecenie firmy odśnieżające miasto będą zajmowały się także drogami rowerowymi. W środę 13 stycznia sprawdziliśmy, jak wygląda wypełnianie tej obietnicy.

Najnowsze wiadomości

reklama