Beniaminek nie miał szans z wicemistrzyniami

(bart)
Sylwia Wlaźlak wciaż należy do najlepszych polskich rozgrywających
W meczu ekstraklasy koszykarek w Wołominie nie było sensacji. Tamtejszy BS Sure Shot przegrał z Polfą Pabianice 61:80 (9:18, 22:19, 19:17, 11:26). Podopieczne Mirosława Trześniewskiego wygrały pewnie i widać, że od ...

W meczu ekstraklasy koszykarek w Wołominie nie było sensacji. Tamtejszy BS Sure Shot przegrał z Polfą Pabianice 61:80 (9:18, 22:19, 19:17, 11:26). Podopieczne Mirosława Trześniewskiego wygrały pewnie i widać, że od pewnego czasu są w coraz lepszej formie.

* BS Sure Shot Wołomin – PZU Polfa Pabianice 61:80 (9:18, 22:19, 19:17, 11:26).
Wołomin: Ose-Hlebowicka 15, Zdziesińska 12, Golemska 9, Drozd 8, Staselko 5, Mukosiej, Araźny i Koc po 4, Sitarek, Kisiel, Majerowicz. Trener: Witold Ziółkowski.

Polfa: Trześniewska 23, Krystofova 18, Jaroszewicz i Wlaźlak po 10, Lamparska 6, Głaszcz 5, Polakova 4, Libicova 3, Korzeniewska. Trener: Mirosław Trześniewski.

Już w pierwszej kwarcie pabianiczanki wypracowały sobie kilkupunktową przewagę i trener mógł wpuścić na parkiet zawodniczki rezerwowe. Wprawdzie beniaminek walczył bardzo ambitnie i po trzech kwartach zniwelował przewagę wicemistrzyń Polski do czterech punktów, ale ostatnia odsłona spotkania nie pozostawiła najmniejszych wątpliwości, kto jest lepszym zespołem.

Pierwszy raz po wyleczeniu pamiętnego urazu obojczyka z meczu z Lotosem zagrała Słowaczka Katarina Polakova. Jeśli wróci do niedawnej dyspozycji, będzie bardzo silnym punktem zespołu. Pabianiczanki zdecydowanie panowały na tablicach (wygrały zbiórki 43 – 21), w czym główna zasługa Emilii Lamparskiej (aż szesnaście zbiórek). Godnej siebie rywalki nie miała środkowa Elżbieta Trześniewska (23 pkt i siedem zbiórek). Cieszy również skuteczność Leony Krystofovej, której wsparcie będzie potrzebne w kolejsnych spotkaniach. W niedzielę o godz. 17 PZU Polfa podejmuje ŁKS LOTTO i będzie chciała zrewanżować się za porażkę z pierwszej rundy rozgrywek.