Adam Kszczot poza finałem 800 metrów na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie

Adam Kszczot nie wywalczy medalu olimpijskiego w Londynie. ...
Adam Kszczot nie wywalczy medalu olimpijskiego w Londynie. ... Anna Wójcik (archiwum mmlodz.pl)
Adam Kszczot nie wywalczy medalu olimpijskiego w Londynie. Łodzianin odpadł w półfinale, zajmując trzecie miejsce w swoim biegu.
Adrian Zieliński i Tomasz Majewski ze złotymi medalami IO w Londynie!

Dla Polaków dzisiejszy (7 sierpnia) dzień na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie jest bardzo dobry. Brązowe medale zdobyli już Zofia Noceti-Klepacka i Przemysław Miarczyński (oboje w windsurfingu), a o kolejny walczy w rzucie dyskiem Piotr Małachowski. Do grona szczęśliwców nie dołączy jednak Adam Kszczot.

Łodzianin startował dzisiaj w półfinale biegu na 800 metrów. Zawodnik RKS-u Łódź wystąpił w pierwszym biegu. Wystartował z 5. toru i zajął miejsce na końcu stawki (inaczej niż we wczorajszych eliminacjach). Grupie przez cały dystans przewodził natomiast Abubaker Kaki.

Na początku drugiego okrążenia Kszczot zaczął się przesuwać do przodu, by na ok. 200 metrów przed metą być już w pierwszej piątce. Wtedy wydawało się, że łodzianin skutecznie zafiniszuje, ale po wyjściu na ostatnią prostą zabrakło mu już sił, żeby przyspieszyć.

Kszczot końcówkę pobiegł bardzo ciężko i nie zdołał wyprzedzić ani Kakiego, ani Nijela Amosa. Łodzianin mógł już tylko czekać i liczyć, że pozostałe półfinały będą wolniejsze i jego wynik - 1:45,34 da mu miejsce w finale, jako jednemu z dwóch tzw. "lucky losers". Niestety, tak się nie stało.

Kszczot może już zatem wracać do domu. Do finału nie awansował też drugi z Polaków - Marcin Lewandowski, któremu zabrakło 0,02 sekundy.