Sukcesy ŁKS i Polfy

(dk,hof)
Koszykarki ŁKS Birute Dominauskaite (z lewej) i Alicja Perlińska miały powody do zadowolenia. Łodzianki  wygrały w Olsztynie z Łącznością.
Koszykarki ŁKS Birute Dominauskaite (z lewej) i Alicja Perlińska miały powody do zadowolenia. Łodzianki wygrały w Olsztynie z Łącznością.
W siódmej kolejce ekstraklasy koszykarek wyjazdowe zwycięstwa odniosły drużyny ŁKS i Polfy. Łodzianki pokonały Łączność 69:67, a pabianiczanki wygrały z Meblotapem 84:59.

W siódmej kolejce ekstraklasy koszykarek wyjazdowe zwycięstwa odniosły drużyny ŁKS i Polfy. Łodzianki pokonały Łączność 69:67, a pabianiczanki wygrały z Meblotapem 84:59.Koszykarki ŁKS sprawiły wielką niespodziankę, pokonując faworyzowany zespół Łączności na jego boisku.

Podopieczne trenerów Andrzeja Nowakowskiego i Dariusza Raczyńskiego jako pierwsze w tym sezonie pokonały silny zespół z Olsztyna.

Po dwóch pierwszych kwartach trudno było się spodziewać sukcesu łodzianek. Gospodynie prowadziły 36:31. Na początku trzeciej kwarty dwa rzuty za trzy punkty Perlińskiej i jeden najlepszej na parkiecie Dominauskaite sprawiły, że ŁKS prowadził 43:38. Tej przewagi nie udało utrzymać się do końca. Skuteczniej grały gospodynie i w 32 min przeważały 58:50.

Łodzianki trafiłały jednak z dystansu. Toma oraz dwukrotnie Dominauskaite rzuciły za trzy punkty. Był remis 65:65. Lepiej w końcówce zagrały łodzianki i one odniosły zasłużony sukces.

Łączność Olsztyn – ŁKS Łódź 67:69 (19:15, 17:16, 20:17, 11:21)

ŁKS: Dominauskaite 26, Toma 15, Perlińska 12, Jodeikaite 11, Włodarska 2, Owczarek 2, Iwliejewa 1, Szymańska 0.
Najwięcej dla Łączności: Kress 17, Krupska-Tyszkiewicz 16, Czepiec 14.

Kibice Polfy zastanawiali się, czy pabianicka drużyna będzie się w stanie zmobilizować po dotkliwej porażce w Eurolidze. Na szczęście podopieczne trenera Mirosława Trześniewskiego długo nie rozpamiętywały porażki na Węgrzech i w wyjazdowym pojedynku o ligowe punkty zagrały na poziomie godnym wicemistrzyń Polski.

Gospodynie tylko po pierwszej kwarcie mogły liczyć na dobry rezultat. Kolejne dziesięć minut pojedynku nie pozostawiło już wątpliwości, która drużyna zejdzie tego dnia z parkietu zwycięska. Dzięki temu sukcesowi Polfa została liderem rozgrywek

Meblotap AZS Chełm – Polfa Pabianice 59:84 (20:25, 17:24, 9:14, 13:21).

Meblotap: Sims 12, Korzeniewska 10, Pietraś i Czajkowska po 9, Cybulak 8, Żytomirska 6, Proszczenko 3, Krupoicz 2.
Polfa: Trześniewska 17, Kristofova 14, Piestrzyńska 13, Polakova 11, Pechova 9, Jaroszewicz 7, Szołtysek 6, Wlaźlak 4, Głaszcz 3,

- Do prawdziwej sensacji doszło w hali w Polkowicach. Ostatni zespół Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet pokonał klubowe wicemistrzynie Europy Lotos VBW Clima Gdynia. 76:68. Jest to pierwsza od 73 spotkań ligowa przegrana Lotosu.

Pozostałe wyniki spotkań siódmej kolejki ekstraklasy,: Zapolex Toruń – SMS PZKosz. Warszawa 97:69 (22:11, 21:18, 29:19, 25:11), Cukierki Odra Brzeg – Wisła Kraków 84:77 (19:28, 20:13, 27:19, 18:17), Quay POSiR Poznań – Ślęza Wrocław 81:63 (21:14, 30:19, 15:17, 15:13).