Sokół Konsport Aleksandrów - ŁKS Łódź 0:0 [ZDJĘCIA FILM]

Dariusz Piekarczyk
Sokół Aleksandrów - ŁKS Łódź
Sokół Aleksandrów - ŁKS Łódź Krzysztof Szymczak
Piłkarzom ŁKS Łódź znowu dalej do II ligi. W środę zremisowali bowiem na stadionie w Aleksandrowie Łódzkim z miejscowym Sokołem-Konsport 0:0 i stracili pierwsze miejsce w tabeli grupy pierwszej III ligi. Liderem jest teraz Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie. Drużyna trenera Sławomira Majaka pokonała bowiem u siebie MKS Ełk 3:1 (2:1).

Remis tak zdenerwował kibiców ŁKS, że po meczu zawezwali przed trybunę, gdzie siedzieli, piłkarzy oraz trenera Marcina Pyrdoła. Fani nie przebierali w słowach, a piłkarze długo musieli się tłumaczyć z kiepskiej ostatnio gry. Warto dodać, że tłumaczyć się nie wyszedł dyrektor sportowy ŁKS Krzysztof Przytuła, choć kibice go wywoływali. Bał się?

W dwóch ostatnich meczach ŁKS zdobył tylko dwa punkty. II liga ucieka. Wróćmy do meczu. Pierwsza połowa zdecydowanie dla podopiecznych trenera Piotra Kupki. Już w 9 minucie bliski strzelenia gola był Łukasz Chojecki. Piłkę zablokował obrońca Sokoła. Bodjaże minutę później Michał Kołba odbił piłkę po strzale, bodajże z dwóch metrów, Michała Wrzesińskiego.Za to w 38 minucie obrońca ŁKS wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Damiana Pawlaka.

ŁKS w pierwszej połowie praktycznie nie istniał. Goście, tak naprawdę, okazje na gola mieli dopiero pod koniec meczu. Najpierw groźnie strzelał głową Kamil Juraszek. Już w doliczonym czasie gry Michał Brudnicki z trudem złapał piłkę po dośrodkowaniu. I to wszystko.

ŁKS nie tłumaczy, że znowu w składzie zabrakło kontuzjowanego Jewhena Radionowa. Nie grali też Patryk Bryła, Maksymilian Rozwandowicz i Przemysław Kocot. Jeśli walczy się o II ligę, a taki jest cel drużyny, trzeba mecze wygrywać, nawet w osłabieniu. Jeśli piłkarze z al. Unii nie awansują do II ligi, to kibice im tego nie wybaczą.

Sokół Aleksandrów - ŁKS Łódź 0:0

Sokół: Michał Brudnicki - Damian Pawlak, Mikołaj Zwoliński, Przemysław Woźniczak, Damian Bierżyński - Sebastian Kobiera, Jakub Rogalski, Łukasz Marciniak, Łukasz Chojecki (81, Mariusz Zasada), Michał Wrzesiński - Michał Michałek. Trener: Piotr Kupka. Kierownik drużyny: Dariusz Ścibiorek

ŁKS: Michał Kołba - Paweł Pyciak, Aleksander Ślęzak, Kamil Juraszek, Kamil Rozmus - Przemysław Kocot, Mateusz Gamrot (67, Dawid Sarafiński) - Damian Guzik (78, Piotr Pyrdoł), Artur Golański, łukasz Kopka - Patryk Szymański (67, Maksym Kowal). Trener: Marcin Pyrdoł. Kierownik drużyny: Jacek Żałoba.

Żółte kartki: Paweł Pyciak, Kamil Rozmus - Przemysław Woźniczak, Łukasz Marciniak, Marcin Wrzesiński.