MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Obchody 33. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Łodzi

Alicja Zboińska, dem
Obchody 33. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Łodzi
Obchody 33. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Łodzi Paweł Łacheta
W Łodzi obchody 33. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego rozpoczęły się od wysłuchania piosenki "Żeby Polska była Polską". Przed pomnikiem Krzyż Pamięci Ofiar Stanu Wojennego i Walki o Godność Człowieka zgromadziło się ponad sto osób. Wysłuchało też hymnu państwowego.

Waldemar Krenc, przewodniczący Solidarności w regionie łódzkim mówił 13 grudnia, że miejsce to jest symbolem walki o wolność i niepodległość. Zgromadzeni przyszli podziękować wszystkim, którzy nie złamali się tym niezgodnym z prawem działaniem i podjęli walkę o ciągłość Solidarności.

Przewodniczący podkreślił też, że rok 2014 jest szczególny ponieważ odszedł zbrodniarz stanu wojennego, Wojciech Jaruzelski. Waldemar Krenc podkreślił w przemówieniu, że dostał największą, uroczystą odprawę państwową na drodze ziemskiej. W grudniu umarł człowiek, który tworzył zalążki wolnych związków zawodowych - Kazimierz Świtoń. Obok jego trumny stały sztandary Solidarności, państwa polskiego zabrakło. Nie może być tak, że kat jest chowany z honorami, a ofiara zapomniana.

Po przemówieniu zostały złożone kwiaty przed pomnikiem. Wcześniej odbyła się msza święta w kościele p.w. Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto