Maraton plażowej siatkówki

(mm)
Plażowi siatkarze nie nudzą się w wakacyjne weekendy, bo co tydzień mogą rywalizować w turniejach.
Na boiskach osiedlowych RSM Bawełna przy ul. Skrzetuskiego na Widzewie Janowie został rozegrany Maraton Plażowej Piłki Siatkowej. We wszystkich turniejach wystąpiło 36 par.

W turnieju otwartym zwyciężyli Michał Wróblewski i Łukasz Łagodziński. Drugie miejsce wywalczyły młode siatkarki ŁKS Magdalena Saad i Dorota Westwal, a trzecie miejsce zajęli Sławomir Jaskólski i Tadeusz Redlicki.

W bardzo zaciętym finale turnieju rodzinnego Bartek i Krzysztof Snowarscy pokonali Andrzeja i Łukasza Pilarskich 27:25. Trzecie miejsce zajął duet Andrzej i Piotr Soleccy.

Turniej młodzieżowy wygrała para Bartek Snowarski i Sebastian Lisiecki, którzy w finałowym pojedynku pokonali 21:15 Michała Saganowskiego i Piotrka Strożka. Na trzeciej pozycji uplasował się duet Witold Kosowski i Piotr Solecki.

W rywalizacji mikstów pierwsze miejsce zajęła para Anna Pietrzak/Tomasz Karbowicz. Pokonali w pojedynku decydującym o pierwszym miejscu Annę Adamiak i Mirosława Chmieleckiego 23:21. Na trzeciej pozycji znalazła się para Beata Karczewska i Janusz Pietrasiak.

W turnieju pań zwycięstwo odniosła para Magdalena Saad i Dorota Westwal. Drugie miejsce zajęły Anna Adamiak i Beata Karczewska, a trzecie Beata Brejner i Anna Pietrzak.
W turnieju sponsorów wygrał zespół Dietmar-Transport w składzie: Dahmen Dietmar, Tomasz Karbowicz, Marcin Lasocki i Łukasz Pilarski. Drugie miejsce zajęła RSM „Bawełna”, a trzecie Łódzki Zakład Energetyczny.

Jutro na boiskach MOSiR „Stawy Jana” przy ul. Rzgowskiej 246 o godz. 10.00 (zapisy od 9.15) kolejny turniej młodzieżowy, a w sobotę 10 bm. o godz. 10.00, także na „Stawach Jana” III eliminacje do Turnieju o Puchar Prezydenta Łodzi (Puchar Ulicy Piotrkowskiej).