ŁKS Łódź - Motor Lubawa 4:0 [ZDJĘCIA]

Dariusz Piekarczyk
ŁKS Łódź - Motor Lubawa 4:0
ŁKS Łódź - Motor Lubawa 4:0 Paweł Łacheta
Piłkarze ŁKS Łódź pewnie pokonali na własnym stadionie Motor Lubawa 4:0 i umocnili się na 1. miejscu w III lidze.

W meczu z ŁKS drużynę gości poprowadził, po raz pierwszy, Krzysztof Malinowski. Zastąpił on Arkadiusza Matza, z którym rozwiązano umowę z powodu braku wyników.

Mecz mógł się rozpocząć sensacyjnie, bo w 25. sekundzie Piotr Wypniewski z Motoru zapuścił się pod pole karne ŁKS i silnie strzelił tuż przy słupku. Tylko dobra interwencja Michała Kołby zapobiegła utracie bramki. Po tej akcji do głosu doszli łodzianie. Niezłym strzałem z dystansu, choć minimalnie niecelnym, popisał się Damian Guzik. Groźnie główkował Jewhen Radionow. Górą był jednak bramkarz gości.

W 11. minucie Aleksander Ślęzak sprytnym strzałem głową skierował piłkę do siatki. Dwie minuty później było 2:0. Kamil Rozmus ładnie zacentrował w pole karne, a Jewhen Radionow strzelił głową nie do obrony. Zanosiło się na strzelecki festiwal lidera tabeli, tym bardziej, że Ukrainiec w 29. minucie podwyższył, po sprytnie rozegranym rzucie wolnym, na 3:0. Po tym golu ełkaesiacy zwolnili i zaczęli grać spokojniej.

Po przerwie ŁKS nadal przeważał. W 53. minucie Mariusz Cichowlas, skutecznym strzałem głową, pokonał Bartosza Dzikowskiego i było już 4:0. Kolejne bramki jednak już nie padły, choć okazji nie brakowało. Łukasz Kopka przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Motoru, zaś Maksym Kowal minimalnie spudłował.

ŁKS Łódź - Motor Lubawa 4:0 (3:0)