ŁKS drugi w Solcu Kujawskim

(mk)
Koszykarki ŁKS wystąpiły w turnieju zorganizowanym w Solcu Kujawskim i zajęły drugie miejsce, przegrywając decydujące spotkanie z Łącznością Olsztyn 66:52.

ŁKS: Toma 11, Perlińska 10, Jodeikaite 9, Iwliejewa 8, Owczarek 6, Włodarska 4, Dominauskaite
i Rohacewicz po 2, Makowska 0).

Dla rywalek drużyny trenera Dariusza Raczyńskiego był to pierwszy mecz w niedzielę, a dla łodzianek drugi. Trzy godziny wcześniej ŁKS wygrał z Quayem Poznań 68:52, dając poznaniankom lekcję gry w obronie (w 17 minucie było 40:12). Spotkanie z Łącznością było przez trzy kwarty wyrównane. Po 30 minutach olsztynianki prowadziły tylko 45:43, ale w ostatnich 10 minutach rzuciły o 12 punktów więcej od łodzianek.

Wcześniej ŁKS pokonał Eurekę Toruń 58:42 (najwięcej Jodeikaite 15, Toma 11, Makowska 8, Iwliejewa 7, Perlińska 6) i Meblotap Chełm 62:56 (Toma 18, Jodeikaite 15, Owczarek 11, Iwliejewa i Włodarska po 7, Dominauskaite 5). Trener Raczyński był zadowolony z występu swoich podopiecznych.

Szkoda, że kontuzja wyeliminowała z gry w ostatnich meczach Joannę Szymańską. Uraz (skręcenie w kostce) na szczęście nie jest groźny.