Impel Wrocław - Budowlani Łódź 3:2. Rewanż w środę w Atlas Arenie

Marek Kondraciuk (opr.wm)
Najskuteczniejszą zawodniczką Budowlanych była we Wrocławiu kapitan Sylwia Pycia Jaroslaw Jakubczak
We Wrocławiu siatkarki Budowlanych Łódź przegrały z Impelem pierwszy mecz play off Orlen Ligi o miejsca 5-8. Mecz był zacięty i niewiele zabrakło siatkarkom Budowlanych aby go wygrać, ale ostatecznie łodzianki przegrały 2:3.

W środę o godz. 18 w Atlas Arenie siatkarki Budowlanych Łódź zagrają mecz rewanżowy z Impelem. Jeśli łodzianki go wygrają, doprowadzą do trzeciego meczu. Rozstrzygnięcie rywalizacji nastąpi w czwartek, również o 18 w łódzkiej hali.

W pierwszym meczu we Wrocławiu obie drużyny przeplatały fazy dobrej gry przestojami. Atutem łodzianek był blok, bo dał drużynie aż 19 punktów (Sylwia Pycia aż 9 punktowych bloków!). Mankamentem pozostała, tak jak w poprzednich meczach skuteczność w ataku. Dobre zmiany dawała w pierwszych trzech setach Kolumbijka Paola Ampudia i w ostatnich dwóch grała już w wyjściowym składzie, zdobywając łącznie 11 punktów.

Najbardziej dramatyczna była końcówka tie breaka, choć początek tej partii nie zapowiadał emocji. Impel prowadził bowiem 10:5, 12:7 i 14:9, a w roli głównej wystąpiła w tym secie Katarzyna Konieczna. Łodzianki jednak nie rezygnowały, doprowadzając do 14:13. Nie udało się jednak zdobyć wyrównującego punktu i mecz wygrał Impel.

PÓŁFINAŁY PLAY OFF ORLEN LIGI o miejsca 5-8 (do 2. zwycięstw)
Impel Wrocław - Budowlani Łódź 3:2 (25:21, 22:25, 25:20, 22:25, 15:13)
Impel: Ognjenović 2, Konieczna 14, Wilson 21, Mroczkowska 11, Pyziołek 18, Djurisić 13, libero Medyńska oraz Rosner, Polak 5. Trener: Tore Aleksandersen.
Budowlani: Wójcik 6, Kruk 9, Pycia 15, Piątek 7, Ściurka 12, Golec 8, libero Durajczyk oraz Thompson 1, Ampudia 11, Mikołajewska 2. Trener: Maciej Kosmol.